Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH i TECHNIKUM NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 88,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 52,8% Me: 55% · σ: 16,7% · Mo: -% | 518 | 1 | 21 | 24,5% Me: 18% · σ: 13,5% · Mo: 15% | 2303 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 81,5% Me: 87% · σ: 16,2% · Mo: 90% | 1281 | 3 | 61 | 64,3% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 42% | 3110 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65 | 66,1% Me: 70% · σ: 23,5% · Mo: 73% | 1733 | 4 | 35 | 55,2% Me: 55% · σ: 29,1% · Mo: 7% | 2874 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1254 | 4 | 61 | 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3316 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 84 | 48,5% Me: 48% · σ: 14,7% · Mo: 43% | 2914 | 5 | 74 | 50,1% Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 52% | 2696 | 4 |
| język polski ustny (M) | 83 | 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2215 | 5 | 74 | 70,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1624 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 84 | 60,2% Me: 64% · σ: 23,0% · Mo: 66% | 1269 | 2 | 74 | 41,1% Me: 35% · σ: 21,8% · Mo: 42% | 3074 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 31,2% Me: 30% · σ: 18,5% · Mo: 42% | 923 | 2 | 13 | 8,8% Me: 6% · σ: 8,9% · Mo: 0% | 2045 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH ma wyższą zdawalność ogólną (88,0% vs 71,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 52,8% | 24,5% | 28,3 pkt proc. |
| matematyka | 31,2% | 8,8% | 22,5 pkt proc. |
| matematyka | 60,2% | 41,1% | 19,1 pkt proc. |
| język angielski | 81,5% | 64,3% | 17,2 pkt proc. |
| język angielski | 83,0% | 66,4% | 16,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 21 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.