Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 88,0%
📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 52,8% Me: 55% · σ: 16,7% · Mo: -% | 518 | 1 | 30 | 49% Me: 47% · σ: 16,2% · Mo: 40% | 637 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 27,2% Me: 16% · σ: 18,3% · Mo: 16% | 433 | 2 | 5 | 42,8% Me: 46% · σ: 19,7% · Mo: -% | 213 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 81 | 81,5% Me: 87% · σ: 16,2% · Mo: 90% | 1281 | 3 | 156 | 87,5% Me: 93% · σ: 14,4% · Mo: 95% | 750 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 65 | 66,1% Me: 70% · σ: 23,5% · Mo: 73% | 1733 | 4 | 131 | 78,2% Me: 83% · σ: 17,9% · Mo: 88% | 639 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1254 | 4 | 154 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 613 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 84 | 48,5% Me: 48% · σ: 14,7% · Mo: 43% | 2914 | 5 | 156 | 62,8% Me: 62,5% · σ: 12,6% · Mo: 60% | 1088 | 2 |
| język polski ustny (M) | 83 | 65,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2215 | 5 | 155 | 85,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 297 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 84 | 60,2% Me: 64% · σ: 23,0% · Mo: 66% | 1269 | 2 | 156 | 69,0% Me: 70% · σ: 20,5% · Mo: 98% | 776 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 31,2% Me: 30% · σ: 18,5% · Mo: 42% | 923 | 2 | 57 | 38,1% Me: 31% · σ: 26,6% · Mo: 8% | 688 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 88,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w 8.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 PRZY ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 65,5% | 85,3% | 19,8 pkt proc. |
| informatyka | 27,2% | 42,8% | 15,6 pkt proc. |
| język polski | 48,5% | 62,8% | 14,3 pkt proc. |
| język angielski | 66,1% | 78,2% | 12,1 pkt proc. |
| matematyka | 60,2% | 69,0% | 8,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 11,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 83 osób w szkole A i 155 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.