Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 i TECHNIKUM NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 38540)

TECHNIKUM NR 2

📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 81,0%

SZKOŁA B (RSPO: 34789)

TECHNIKUM NR 1

📍 Kędzierzyn-Koźle | Zdawalność: 71,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 6 20,2% Me: 17,5% · σ: 6,8% · Mo: -% 1820 4 7 26,6% 🏆 Me: 23% · σ: 20,4% · Mo: -% 1432 3
geografia poziom rozszerzony (M) 6 38,3% 🏆 Me: 37,5% · σ: 22,5% · Mo: -% 1139 3 21 24,5% Me: 18% · σ: 13,5% · Mo: 15% 2303 5
język angielski poziom podstawowy (M) 74 80,9% 🏆 Me: 88% · σ: 19,7% · Mo: 95% 1343 4 61 64,3% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 42% 3110 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 56 72,1% 🏆 Me: 78% · σ: 20,9% · Mo: 87% 1129 2 35 55,2% Me: 55% · σ: 29,1% · Mo: 7% 2874 6
język angielski ustny (M) 74 84,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1115 3 61 66,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3316 7
język niemiecki poziom podstawowy (M) 6 44,8% Me: 45% · σ: 7,6% · Mo: 45% 124 3 13 68,5% 🏆 Me: 65% · σ: 19,0% · Mo: -% 88 2
język niemiecki ustny (M) 5 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 89 3 13 68,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 88 2
język polski poziom podstawowy (M) 80 41,9% Me: 42% · σ: 18,2% · Mo: 42% 3677 6 74 50,1% 🏆 Me: 50% · σ: 16,4% · Mo: 52% 2696 4
język polski poziom rozszerzony (M) 5 43,8% 🏆 Me: 46% · σ: 8,6% · Mo: -% 952 2 7 23,3% Me: 0% · σ: 30,8% · Mo: 0% 1790 4
język polski ustny (M) 79 77,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 892 2 74 70,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1624 4
matematyka poziom podstawowy (M) 80 57,0% 🏆 Me: 57% · σ: 23,4% · Mo: 50% 1526 4 74 41,1% Me: 35% · σ: 21,8% · Mo: 42% 3074 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 26 19% 🏆 Me: 14% · σ: 17,6% · Mo: 4% 1429 3 13 8,8% Me: 6% · σ: 8,9% · Mo: 0% 2045 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 ma wyższą zdawalność ogólną (81,0% vs 71,6%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 w 4.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 TECHNIKUM NR 1 Różnica
język niemiecki 44,8% 68,5% 23,7 pkt proc.
język polski 43,8% 23,3% 20,5 pkt proc.
język angielski 84,3% 66,4% 17,9 pkt proc.
język angielski 72,1% 55,2% 16,9 pkt proc.
język angielski 80,9% 64,3% 16,6 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.