Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO czy KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II W GDYNI? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 38 | 72,6% Me: 75% · σ: 14,2% · Mo: 68% | 36 | 1 | 10 | 66,2% Me: 67,5% · σ: 13,0% · Mo: 52% | 98 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 20 | 70,2% Me: 71% · σ: 15,8% · Mo: 80% | 34 | 2 | 6 | 54,3% Me: 61% · σ: 27,4% · Mo: -% | 197 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 55 | 61,5% Me: 65% · σ: 22,6% · Mo: 65% | 116 | 3 | 16 | 61,7% Me: 63,5% · σ: 13,0% · Mo: 48% | 109 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 160 | 96,2% Me: 97% · σ: 3,5% · Mo: 97% | 65 | 2 | 37 | 95,8% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 98% | 88 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 151 | 90,9% Me: 93% · σ: 9,1% · Mo: 93% | 60 | 2 | 36 | 89,3% Me: 92,5% · σ: 10,9% · Mo: 98% | 98 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 160 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 192 | 5 | 37 | 93,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 253 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 161 | 70,8% Me: 70% · σ: 10,1% · Mo: 68% | 360 | 2 | 37 | 66,6% Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 78% | 691 | 6 |
| język polski ustny (M) | 161 | 86,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 204 | 2 | 37 | 84,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 359 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 161 | 89,7% Me: 94% · σ: 11,6% · Mo: 100% | 57 | 2 | 37 | 86,2% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 94% | 110 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 114 | 59,5% Me: 62% · σ: 20,1% · Mo: 38% | 145 | 3 | 20 | 60,6% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 66% | 129 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO wypada lepiej w 8, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II W GDYNI w 2.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II W GDYNI | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 70,2% | 54,3% | 15,9 pkt proc. |
| biologia | 72,6% | 66,2% | 6,4 pkt proc. |
| język polski | 70,8% | 66,6% | 4,2 pkt proc. |
| matematyka | 89,7% | 86,2% | 3,5 pkt proc. |
| język polski | 86,9% | 84,3% | 2,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 20 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.