Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gdynia | Zdawalność: 98,5%
📍 Gdynia | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 40 | 62,6% Me: 64% · σ: 17,3% · Mo: 62% | 154 | 4 | 34 | 52,4% Me: 47% · σ: 22,1% · Mo: 45% | 396 | 7 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 21 | 49,2% Me: 42,5% · σ: 23,3% · Mo: 37% | 288 | 4 | 23 | 47,9% Me: 47% · σ: 22,0% · Mo: 20% | 310 | 5 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 45,0% Me: 44,5% · σ: 25,3% · Mo: 18% | 348 | 6 | 34 | 51,2% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 43% | 262 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 26 | 72,5% Me: 73,5% · σ: 14,4% · Mo: 85% | 82 | 3 | 69 | 61,1% Me: 62% · σ: 15,8% · Mo: 68% | 264 | 4 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 8 | 58,4% Me: 65% · σ: 29,4% · Mo: -% | 48 | 2 | 9 | 54,3% Me: 52% · σ: 27,1% · Mo: -% | 64 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 63% Me: 65% · σ: 20,8% · Mo: 58% | 40 | 3 | 15 | 45,6% Me: 50% · σ: 19,7% · Mo: 40% | 174 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 94,3% Me: 97% · σ: 6,9% · Mo: 98% | 188 | 5 | 204 | 95,2% Me: 97% · σ: 4,9% · Mo: 98% | 131 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 108 | 86,9% Me: 92% · σ: 13,3% · Mo: 95% | 179 | 5 | 201 | 87,3% Me: 90% · σ: 11,4% · Mo: 95% | 168 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 155 | 4 | 204 | 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 105 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 130 | 68,2% Me: 70% · σ: 13,1% · Mo: 65% | 568 | 5 | 205 | 70,8% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 67% | 361 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 39 | 47,6% Me: 49% · σ: 24,4% · Mo: 29% | 784 | 6 | 38 | 60% Me: 63% · σ: 24,0% · Mo: 43% | 335 | 4 |
| język polski ustny (M) | 130 | 81,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 542 | 5 | 205 | 85,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 275 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 130 | 81,0% Me: 86% · σ: 16,2% · Mo: 90% | 234 | 5 | 205 | 85,0% Me: 90% · σ: 14,0% · Mo: 98% | 133 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 63 | 52,5% Me: 54% · σ: 22,1% · Mo: 54% | 269 | 5 | 128 | 56,3% Me: 57% · σ: 20,5% · Mo: 62% | 202 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 13 | 66,6% Me: 68% · σ: 17,7% · Mo: -% | 130 | 2 | 12 | 61% Me: 71% · σ: 23,8% · Mo: 26% | 204 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,5%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ wypada lepiej w 6, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA w 9.
| Przedmiot | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 63% | 45,6% | 17,4 pkt proc. |
| język polski | 47,6% | 60% | 12,4 pkt proc. |
| geografia | 72,5% | 61,1% | 11,4 pkt proc. |
| biologia | 62,6% | 52,4% | 10,2 pkt proc. |
| fizyka | 45,0% | 51,2% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 15 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.