Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ANDRYCHOWIE vs CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 3594)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ANDRYCHOWIE

📍 Andrychów | Zdawalność: 98,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 61 45,8% 🏆 Me: 43% · σ: 18,1% · Mo: 38% 764 1 10 19,9% Me: 18% · σ: 7,8% · Mo: 15% 2674 2
język angielski poziom podstawowy (M) 269 88,3% 🏆 Me: 93% · σ: 13,7% · Mo: 98% 678 1 125 74,3% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 95% 2014 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 222 76,1% 🏆 Me: 83% · σ: 20,7% · Mo: 93% 781 1 83 59,7% Me: 67% · σ: 23,9% · Mo: 75% 2394 2
język angielski ustny (M) 269 90,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 484 1 125 73,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2424 3
język polski poziom podstawowy (M) 272 67,1% 🏆 Me: 67% · σ: 13,2% · Mo: 67% 650 1 127 59,8% Me: 60% · σ: 14,5% · Mo: 57% 1408 3
język polski poziom rozszerzony (M) 67 54,6% 🏆 Me: 57% · σ: 21,8% · Mo: 43% 508 1 13 32,8% Me: 26% · σ: 21,9% · Mo: 26% 1423 2
język polski ustny (M) 272 77,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 912 1 127 61,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2676 3
matematyka poziom podstawowy (M) 272 73,1% 🏆 Me: 74% · σ: 19,0% · Mo: 80% 549 1 127 56,4% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 80% 1567 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 96 44,7% 🏆 Me: 45% · σ: 26,8% · Mo: 2% 480 1 22 14,5% Me: 11% · σ: 13,0% · Mo: 2% 1724 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ANDRYCHOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,5% vs 92,1%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ANDRYCHOWIE wypada lepiej w 9, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W ANDRYCHOWIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ANDRYCHOWIE - TECHNIKUM NR 1 IM.PROF.TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO W ANDRYCHOWIE Różnica
matematyka 44,7% 14,5% 30,2 pkt proc.
geografia 45,8% 19,9% 25,9 pkt proc.
język polski 54,6% 32,8% 21,7 pkt proc.
język angielski 90,5% 73,5% 17,0 pkt proc.
matematyka 73,1% 56,4% 16,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 96 osób w szkole A i 22 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.