Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ełk | Zdawalność: 100%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 48 | 46% Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: 27% | 620 | 1 | 98 | 58,8% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 232 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 43,0% Me: 33% · σ: 23,7% · Mo: 30% | 431 | 1 | 60 | 62,6% Me: 64,5% · σ: 21,5% · Mo: 38% | 94 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 25 | 49,2% Me: 47% · σ: 26,7% · Mo: 33% | 289 | 1 | 63 | 52,2% Me: 53% · σ: 25,0% · Mo: 68% | 243 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 86 | 45,7% Me: 47% · σ: 17,1% · Mo: 50% | 770 | 2 | 39 | 64,1% Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 209 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 7 | 48,6% Me: 50% · σ: 15,7% · Mo: -% | 578 | 2 | 18 | 59,1% Me: 61% · σ: 24,2% · Mo: 78% | 290 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 179 | 90,4% Me: 93% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 491 | 2 | 235 | 94,8% Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% | 159 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 170 | 79,6% Me: 83% · σ: 16,7% · Mo: 97% | 524 | 2 | 235 | 87,5% Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% | 161 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 179 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 625 | 2 | 235 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 133 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 180 | 63,2% Me: 63% · σ: 16,5% · Mo: 57% | 1044 | 2 | 243 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% | 136 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 42,6% Me: 38,5% · σ: 19,9% · Mo: 37% | 1006 | 2 | 47 | 72,2% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% | 92 | 1 |
| język polski ustny (M) | 180 | 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1034 | 2 | 243 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 180 | 78,0% Me: 82% · σ: 18,3% · Mo: 96% | 341 | 2 | 243 | 83,4% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 162 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 91 | 51,5% Me: 54% · σ: 26,9% · Mo: 80% | 291 | 1 | 133 | 51,4% Me: 52% · σ: 23,0% · Mo: 76% | 296 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w 12.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W EŁKU | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 42,6% | 72,2% | 29,6 pkt proc. |
| chemia | 43,0% | 62,6% | 19,6 pkt proc. |
| geografia | 45,7% | 64,1% | 18,4 pkt proc. |
| biologia | 46% | 58,8% | 12,8 pkt proc. |
| język polski | 63,2% | 75,1% | 11,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 29,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 46 osób w szkole A i 47 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.