Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,4%
📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 97,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 32 | 61% Me: 62,5% · σ: 19,8% · Mo: 78% | 181 | 2 | 44 | 47,5% Me: 49% · σ: 18,8% · Mo: 52% | 561 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 21 | 55,2% Me: 60% · σ: 22,4% · Mo: 22% | 183 | 3 | 18 | 37,6% Me: 31% · σ: 20,8% · Mo: 25% | 586 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 52,1% Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 55% | 539 | 2 | 21 | 40,7% Me: 38% · σ: 15,9% · Mo: 25% | 1001 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 9 | 45,4% Me: 33% · σ: 15,8% · Mo: 32% | 664 | 3 | 19 | 41,7% Me: 38% · σ: 17,1% · Mo: 22% | 774 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 123 | 86,9% Me: 95% · σ: 16,5% · Mo: 97% | 807 | 3 | 168 | 82,8% Me: 90% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 1167 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 99 | 81,8% Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 92% | 391 | 3 | 141 | 71,4% Me: 77% · σ: 21,2% · Mo: 92% | 1189 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 123 | 89,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 580 | 2 | 168 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1107 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 123 | 59,6% Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 55% | 1427 | 4 | 168 | 62,2% Me: 62% · σ: 14,3% · Mo: 57% | 1155 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 17 | 28,8% Me: 26% · σ: 25,3% · Mo: 0% | 1590 | 5 | 84 | 57,4% Me: 57% · σ: 18,4% · Mo: 43% | 423 | 2 |
| język polski ustny (M) | 123 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 217 | 2 | 168 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 586 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 123 | 81,5% Me: 92% · σ: 20,1% · Mo: 98% | 218 | 1 | 168 | 58,5% Me: 56% · σ: 17,9% · Mo: 48% | 1411 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 82 | 51,7% Me: 54% · σ: 24,0% · Mo: 34% | 287 | 1 | 19 | 30,7% Me: 30% · σ: 23,4% · Mo: 8% | 938 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 97,0%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 10, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM w 2.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. STANISŁAWA STASZICA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 28,8% | 57,4% | 28,5 pkt proc. |
| matematyka | 81,5% | 58,5% | 23,1 pkt proc. |
| matematyka | 51,7% | 30,7% | 21,0 pkt proc. |
| chemia | 55,2% | 37,6% | 17,6 pkt proc. |
| biologia | 61% | 47,5% | 13,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 28,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 84 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.