Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM vs TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 3521)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 98,4%

SZKOŁA B (RSPO: 17445)

TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH

📍 Ostrowiec Świętokrzyski | Zdawalność: 92,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 26 45,7% 🏆 Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: 17% 340 1 10 34,6% Me: 12,5% · σ: 36,5% · Mo: 3% 516 2
geografia poziom rozszerzony (M) 15 52,1% 🏆 Me: 55% · σ: 15,1% · Mo: 55% 539 2 42 28,5% Me: 24% · σ: 14,0% · Mo: 20% 1880 6
informatyka poziom rozszerzony (M) 11 40,9% 🏆 Me: 40% · σ: 19,9% · Mo: 24% 240 1 17 23,2% Me: 22% · σ: 12,3% · Mo: 16% 477 2
język angielski poziom podstawowy (M) 123 86,9% 🏆 Me: 95% · σ: 16,5% · Mo: 97% 807 3 95 79,3% Me: 90% · σ: 23,0% · Mo: 97% 1493 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 99 81,8% 🏆 Me: 88% · σ: 16,1% · Mo: 92% 391 3 71 75,6% Me: 82% · σ: 20,3% · Mo: 80% 817 4
język angielski ustny (M) 123 89,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 580 2 95 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1690 5
język polski poziom podstawowy (M) 123 59,6% 🏆 Me: 60% · σ: 13,5% · Mo: 55% 1427 4 95 52,9% Me: 52% · σ: 19,2% · Mo: 40% 2326 6
język polski ustny (M) 123 86,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 217 2 95 66,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2149 7
matematyka poziom podstawowy (M) 123 81,5% 🏆 Me: 92% · σ: 20,1% · Mo: 98% 218 1 95 60,9% Me: 62% · σ: 20,6% · Mo: 68% 1224 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 82 51,7% 🏆 Me: 54% · σ: 24,0% · Mo: 34% 287 1 51 17,6% Me: 12% · σ: 16,8% · Mo: 0% 1511 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 92,6%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II IM. JOACHIMA CHREPTOWICZA W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM TECHNIKUM NR 3 IM. HUTNIKÓW OSTROWIECKICH Różnica
matematyka 51,7% 17,6% 34,1 pkt proc.
geografia 52,1% 28,5% 23,6 pkt proc.
matematyka 81,5% 60,9% 20,6 pkt proc.
język polski 86,6% 66,1% 20,4 pkt proc.
informatyka 40,9% 23,2% 17,7 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 51 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.