Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W GORLICACH czy TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 34859)

TECHNIKUM NR 1 W GORLICACH

📍 Gorlice | Zdawalność: 97,3%

SZKOŁA B (RSPO: 38693)

TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH

📍 Gorlice | Zdawalność: 85,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 18 38,8% 🏆 Me: 34% · σ: 19,9% · Mo: 20% 1110 3 24 22,8% Me: 25% · σ: 9,3% · Mo: 27% 2460 4
język angielski poziom podstawowy (M) 111 78,1% 🏆 Me: 85% · σ: 19,2% · Mo: 93% 1608 3 74 56,8% Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 37% 3778 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 81 66,6% 🏆 Me: 72% · σ: 22,6% · Mo: 88% 1675 3 39 48,4% Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: 27% 3466 5
język angielski ustny (M) 111 79,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1708 2 73 55,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4135 6
język polski poziom podstawowy (M) 111 63,0% 🏆 Me: 63% · σ: 12,3% · Mo: 57% 1068 3 76 60,1% Me: 63% · σ: 13,2% · Mo: 67% 1361 4
język polski ustny (M) 111 79,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 681 3 75 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1376 4
matematyka poziom podstawowy (M) 111 63,9% 🏆 Me: 64% · σ: 22,3% · Mo: 70% 1072 3 76 49,9% Me: 50% · σ: 20,6% · Mo: 54% 2159 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 38 39,4% 🏆 Me: 39% · σ: 25,3% · Mo: 6% 645 3 9 18,9% Me: 10% · σ: 17,9% · Mo: 6% 1437 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W GORLICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,3% vs 85,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W GORLICACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W GORLICACH TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH Różnica
język angielski 79,2% 55,7% 23,5 pkt proc.
język angielski 78,1% 56,8% 21,4 pkt proc.
matematyka 39,4% 18,9% 20,5 pkt proc.
język angielski 66,6% 48,4% 18,2 pkt proc.
geografia 38,8% 22,8% 16,0 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 111 osób w szkole A i 73 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.