Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE i TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Gniezno | Zdawalność: 88,7%
📍 Gniezno | Zdawalność: 83,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 27,5% Me: 25% · σ: 12,7% · Mo: 20% | 1983 | 7 | 16 | 29,2% Me: 26% · σ: 16,1% · Mo: 15% | 1811 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 78,3% Me: 85% · σ: 19,7% · Mo: 97% | 1594 | 6 | 68 | 67,5% Me: 76% · σ: 25,7% · Mo: 95% | 2790 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 103 | 63,8% Me: 68% · σ: 23,3% · Mo: 85% | 1966 | 7 | 43 | 56,9% Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 83% | 2701 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1468 | 6 | 68 | 76,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2019 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 133 | 59,0% Me: 62% · σ: 15,2% · Mo: 47% | 1507 | 6 | 68 | 49,8% Me: 52% · σ: 14,6% · Mo: 45% | 2735 | 9 |
| język polski ustny (M) | 133 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1699 | 6 | 68 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2291 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 133 | 59,0% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 66% | 1362 | 5 | 68 | 51,1% Me: 48% · σ: 19,9% · Mo: 38% | 2049 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 15,4% Me: 8% · σ: 15,9% · Mo: 0% | 1648 | 5 | 23 | 11,8% Me: 6% · σ: 15,1% · Mo: 0% | 1872 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 83,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 78,3% | 67,5% | 10,8 pkt proc. |
| język polski | 59,0% | 49,8% | 9,2 pkt proc. |
| matematyka | 59,0% | 51,1% | 7,9 pkt proc. |
| język angielski | 63,8% | 56,9% | 6,9 pkt proc. |
| język polski | 69,9% | 64,8% | 5,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 133 osób w szkole A i 68 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.