Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE czy TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Gniezno | Zdawalność: 88,7%
📍 Gniezno | Zdawalność: 74,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 46 | 27,5% Me: 25% · σ: 12,7% · Mo: 20% | 1983 | 7 | 42 | 34,9% Me: 32,5% · σ: 14,2% · Mo: 22% | 1347 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 53,4% Me: 67% · σ: 27,7% · Mo: -% | 441 | 4 | 6 | 23,3% Me: 18,5% · σ: 19,5% · Mo: -% | 1159 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 133 | 78,3% Me: 85% · σ: 19,7% · Mo: 97% | 1594 | 6 | 112 | 64,5% Me: 70% · σ: 25,2% · Mo: 85% | 3086 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 103 | 63,8% Me: 68% · σ: 23,3% · Mo: 85% | 1966 | 7 | 68 | 58,4% Me: 62% · σ: 23,6% · Mo: 62% | 2523 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 133 | 80,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1468 | 6 | 112 | 68,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3077 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 133 | 59,0% Me: 62% · σ: 15,2% · Mo: 47% | 1507 | 6 | 113 | 53,1% Me: 52% · σ: 14,1% · Mo: 40% | 2295 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 16 | 26,7% Me: 17% · σ: 29,4% · Mo: 0% | 1666 | 6 | 14 | 40% Me: 41,5% · σ: 36,7% · Mo: 0% | 1115 | 5 |
| język polski ustny (M) | 133 | 69,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1699 | 6 | 113 | 59,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2940 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 133 | 59,0% Me: 60% · σ: 21,8% · Mo: 66% | 1362 | 5 | 113 | 45,2% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: 40% | 2629 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 57 | 15,4% Me: 8% · σ: 15,9% · Mo: 0% | 1648 | 5 | 15 | 13,9% Me: 8% · σ: 13,7% · Mo: 4% | 1760 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE ma wyższą zdawalność ogólną (88,7% vs 74,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W GNIEŹNIE | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO - USŁUGOWYCH W GNIEŹNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 53,4% | 23,3% | 30,1 pkt proc. |
| matematyka | 59,0% | 45,2% | 13,8 pkt proc. |
| język angielski | 78,3% | 64,5% | 13,8 pkt proc. |
| język polski | 26,7% | 40% | 13,3 pkt proc. |
| język angielski | 80,9% | 68,4% | 12,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.