Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BIELSKU-BIAŁEJ vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI STUDIUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "MAGO". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 100%
📍 Bielsko-Biała | Zdawalność: 76,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 69,1% Me: 70% · σ: 13,6% · Mo: 63% | 131 | 2 | 33 | 29,3% Me: 27% · σ: 17,6% · Mo: 25% | 1810 | 20 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 30 | 63,2% Me: 65% · σ: 19,5% · Mo: 53% | 200 | 2 | 8 | 53,2% Me: 50% · σ: 22,2% · Mo: 33% | 445 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 271 | 95,4% Me: 97% · σ: 6,3% · Mo: 98% | 117 | 3 | 67 | 70,7% Me: 80% · σ: 25,3% · Mo: 92% | 2420 | 30 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 224 | 89,1% Me: 93% · σ: 12,0% · Mo: 97% | 104 | 2 | 49 | 55,2% Me: 57% · σ: 24,7% · Mo: 87% | 2865 | 29 |
| język angielski ustny (M) | 271 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 191 | 5 | 67 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2468 | 30 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 277 | 68,2% Me: 68% · σ: 12,2% · Mo: 62% | 567 | 7 | 67 | 46,6% Me: 47% · σ: 13,7% · Mo: 42% | 3171 | 32 |
| język polski ustny (M) | 277 | 95,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 17 | 1 | 67 | 57,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3205 | 36 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 277 | 85,2% Me: 90% · σ: 14,4% · Mo: 94% | 128 | 2 | 67 | 45,2% Me: 44% · σ: 20,2% · Mo: 46% | 2637 | 27 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 144 | 60,2% Me: 64% · σ: 23,5% · Mo: 66% | 131 | 2 | 8 | 9,2% Me: 2% · σ: 10,8% · Mo: 2% | 2023 | 21 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BIELSKU-BIAŁEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 76,1%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BIELSKU-BIAŁEJ wypada lepiej w 9, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI STUDIUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "MAGO" w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BIELSKU-BIAŁEJ | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI STUDIUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI "MAGO" | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,2% | 9,2% | 51,0 pkt proc. |
| matematyka | 85,2% | 45,2% | 40,0 pkt proc. |
| geografia | 69,1% | 29,3% | 39,8 pkt proc. |
| język polski | 95,7% | 57,8% | 38,0 pkt proc. |
| język angielski | 89,1% | 55,2% | 33,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 144 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.