Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU i OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Elbląg | Zdawalność: 100%
📍 Elbląg | Zdawalność: 94,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 200 | 90,3% Me: 93% · σ: 9,6% · Mo: 95% | 501 | 3 | 17 | 86,3% Me: 93% · σ: 16,8% · Mo: 98% | 855 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 174 | 77,4% Me: 82% · σ: 17,7% · Mo: 88% | 697 | 3 | 17 | 74,4% Me: 78% · σ: 23,8% · Mo: 72% | 936 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 200 | 87,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 760 | 3 | 17 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1064 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 58,5% Me: 58% · σ: 14,5% · Mo: 57% | 1582 | 6 | 17 | 73,3% Me: 75% · σ: 13,5% · Mo: 62% | 204 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 32 | 44,4% Me: 49% · σ: 22,7% · Mo: 63% | 924 | 4 | 9 | 77,8% Me: 83% · σ: 18,1% · Mo: 83% | 42 | 1 |
| język polski ustny (M) | 200 | 85,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 310 | 4 | 17 | 95,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 18 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 75,7% Me: 78% · σ: 17,4% · Mo: 96% | 430 | 2 | 17 | 73,8% Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 72% | 506 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 45,3% Me: 44% · σ: 25,2% · Mo: 36% | 461 | 2 | 5 | 37,6% Me: 34% · σ: 29,5% · Mo: -% | 709 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 94,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU wypada lepiej w 5, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU w 3.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JULIUSZA SŁOWACKIEGO W ELBLĄGU | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W ELBLĄGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 44,4% | 77,8% | 33,4 pkt proc. |
| język polski | 58,5% | 73,3% | 14,8 pkt proc. |
| język polski | 85,1% | 95,3% | 10,2 pkt proc. |
| matematyka | 45,3% | 37,6% | 7,7 pkt proc. |
| język angielski | 90,3% | 86,3% | 4,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 33,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.