Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM EKONOMICZNE i ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO - TECHNIKUM CHEMICZNE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Chorzów | Zdawalność: 85,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 36 | 74,4% Me: 81,5% · σ: 20,4% · Mo: 87% | 1998 | 8 | 42 | 65,8% Me: 68% · σ: 20,9% · Mo: 68% | 2964 | 15 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 59,4% Me: 63% · σ: 22,8% · Mo: 52% | 2421 | 10 | 14 | 43,5% Me: 34% · σ: 23,4% · Mo: 33% | 3776 | 15 |
| język angielski ustny (M) | 35 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2684 | 12 | 41 | 71,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2665 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 36 | 50,8% Me: 50% · σ: 17,6% · Mo: 35% | 2601 | 7 | 42 | 42,6% Me: 42,5% · σ: 16,9% · Mo: 48% | 3613 | 11 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 5 | 39,4% Me: 46% · σ: 21,9% · Mo: -% | 1144 | 5 | 5 | 50,2% Me: 34% · σ: 26,9% · Mo: 34% | 676 | 3 |
| język polski ustny (M) | 35 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2236 | 10 | 41 | 71,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1530 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 36 | 52,4% Me: 51% · σ: 23,4% · Mo: 60% | 1904 | 7 | 42 | 46,2% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 56% | 2522 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM EKONOMICZNE ma wyższą zdawalność ogólną (88,6% vs 85,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM EKONOMICZNE wypada lepiej w 4, a ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO - TECHNIKUM CHEMICZNE w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM EKONOMICZNE | ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 IM. JĘDRZEJA ŚNIADECKIEGO - TECHNIKUM CHEMICZNE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 59,4% | 43,5% | 15,9 pkt proc. |
| język polski | 39,4% | 50,2% | 10,8 pkt proc. |
| język angielski | 74,4% | 65,8% | 8,7 pkt proc. |
| język polski | 50,8% | 42,6% | 8,2 pkt proc. |
| matematyka | 52,4% | 46,2% | 6,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 21 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.