Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GORLICACH czy TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 48,0% Me: 42% · σ: 19,8% · Mo: 42% | 669 | 2 | 24 | 22,8% Me: 25% · σ: 9,3% · Mo: 27% | 2460 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 134 | 82,5% Me: 89% · σ: 16,7% · Mo: 93% | 1198 | 2 | 74 | 56,8% Me: 58% · σ: 23,0% · Mo: 37% | 3778 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 99 | 71,3% Me: 82% · σ: 22,8% · Mo: 83% | 1207 | 2 | 39 | 48,4% Me: 43% · σ: 22,6% · Mo: 27% | 3466 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 134 | 87,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 802 | 1 | 73 | 55,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4135 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 135 | 74,0% Me: 75% · σ: 11,5% · Mo: 77% | 171 | 1 | 76 | 60,1% Me: 63% · σ: 13,2% · Mo: 67% | 1361 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 46 | 55,1% Me: 58,5% · σ: 22,8% · Mo: 60% | 488 | 1 | 12 | 44,8% Me: 41,5% · σ: 19,5% · Mo: 31% | 906 | 2 |
| język polski ustny (M) | 135 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 97 | 1 | 75 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1376 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 135 | 73,0% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 92% | 552 | 2 | 76 | 49,9% Me: 50% · σ: 20,6% · Mo: 54% | 2159 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 51 | 40,4% Me: 38% · σ: 24,6% · Mo: 10% | 611 | 2 | 9 | 18,9% Me: 10% · σ: 17,9% · Mo: 6% | 1437 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GORLICACH ma wyższą zdawalność ogólną (98,5% vs 85,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GORLICACH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GORLICACH | TECHNIKUM NR 3 W GORLICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 87,2% | 55,7% | 31,5 pkt proc. |
| język angielski | 82,5% | 56,8% | 25,8 pkt proc. |
| geografia | 48,0% | 22,8% | 25,2 pkt proc. |
| matematyka | 73,0% | 49,9% | 23,1 pkt proc. |
| język angielski | 71,3% | 48,4% | 22,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 134 osób w szkole A i 73 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.