Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 34318)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE

📍 Mikołów | Zdawalność: 99,0%

SZKOŁA B (RSPO: 55334)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE

📍 Koło | Zdawalność: 98,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 51 46,4% 🏆 Me: 43% · σ: 19,5% · Mo: 27% 611 1 111 40,6% Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 23% 812 1
chemia poziom rozszerzony (M) 31 38,4% 🏆 Me: 32% · σ: 23,3% · Mo: 13% 559 1 48 34,9% Me: 32% · σ: 22,8% · Mo: 17% 659 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 55,5% Me: 56% · σ: 21,1% · Mo: -% 195 1 16 56,6% 🏆 Me: 64,5% · σ: 25,0% · Mo: 25% 178 1
geografia poziom rozszerzony (M) 18 45,7% 🏆 Me: 49% · σ: 16,0% · Mo: 37% 771 1 58 41,2% Me: 38% · σ: 18,1% · Mo: 38% 978 2
historia poziom rozszerzony (M) 25 61,5% 🏆 Me: 55% · σ: 25,3% · Mo: 52% 229 1 17 57,1% Me: 70% · σ: 27,4% · Mo: 37% 343 1
język angielski poziom podstawowy (M) 207 89,6% 🏆 Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 95% 557 1 244 84,6% Me: 92% · σ: 17,7% · Mo: 97% 999 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 173 78,3% 🏆 Me: 83% · σ: 17,2% · Mo: 92% 635 1 205 74,0% Me: 81% · σ: 20,4% · Mo: 92% 961 1
język angielski ustny (M) 206 90,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 475 1 244 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 923 2
język polski poziom podstawowy (M) 207 68,5% 🏆 Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 72% 536 1 245 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 75% 589 3
język polski poziom rozszerzony (M) 38 37,4% Me: 40% · σ: 16,3% · Mo: 37% 1240 1 95 41% 🏆 Me: 37% · σ: 27,5% · Mo: 0% 1080 1
język polski ustny (M) 206 74,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1131 1 245 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1827 2
matematyka poziom podstawowy (M) 207 72,3% 🏆 Me: 72% · σ: 19,0% · Mo: 62% 591 1 245 69,0% Me: 72% · σ: 20,6% · Mo: 82% 774 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 39,9% Me: 41% · σ: 22,9% · Mo: 12% 633 1 86 45,4% 🏆 Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 48% 458 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 15 68,9% 🏆 Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 54% 111 1 10 31,4% Me: 23% · σ: 22,9% · Mo: 12% 732 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 98,8%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE wypada lepiej w 11, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE w 3.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE Różnica
wiedza o społeczeństwie 68,9% 31,4% 37,5 pkt proc.
język polski 74,8% 68,9% 5,9 pkt proc.
biologia 46,4% 40,6% 5,8 pkt proc.
matematyka 39,9% 45,4% 5,5 pkt proc.
język angielski 89,6% 84,6% 5,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 37,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 15 osób w szkole A i 10 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.