Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ADAMA MICKIEWICZA i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Poznań | Zdawalność: 100%
📍 Poznań | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 75 | 78,2% Me: 80% · σ: 14,6% · Mo: 78% | 10 | 1 | 36 | 74,4% Me: 77,5% · σ: 13,1% · Mo: 80% | 27 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 63 | 73,6% Me: 82% · σ: 21,7% · Mo: 90% | 21 | 2 | 33 | 79,5% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 90% | 5 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 75,3% Me: 77% · σ: 11,6% · Mo: 77% | 53 | 3 | 10 | 74,2% Me: 77,5% · σ: 15,8% · Mo: 87% | 62 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 198 | 97,1% Me: 97,5% · σ: 2,7% · Mo: 100% | 32 | 4 | 81 | 96,2% Me: 98% · σ: 4,7% · Mo: 98% | 61 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 171 | 93,5% Me: 95% · σ: 7,3% · Mo: 98% | 12 | 1 | 78 | 91,4% Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 100% | 46 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 198 | 97,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 51 | 5 | 81 | 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 74 | 6 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 14 | 77,6% Me: 78,5% · σ: 14,0% · Mo: 67% | 31 | 4 | 8 | 91% Me: 93% · σ: 4,9% · Mo: 95% | 6 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 200 | 80,6% Me: 83% · σ: 12,8% · Mo: 93% | 19 | 3 | 89 | 84,3% Me: 85% · σ: 9,1% · Mo: 90% | 5 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 13 | 69,3% Me: 71% · σ: 18,8% · Mo: 37% | 140 | 9 | 39 | 72,6% Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 63% | 87 | 7 |
| język polski ustny (M) | 200 | 91,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 68 | 2 | 89 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 53 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 200 | 94,4% Me: 96% · σ: 7,1% · Mo: 100% | 12 | 1 | 89 | 84,9% Me: 92% · σ: 15,7% · Mo: 94% | 135 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 131 | 78,4% Me: 80% · σ: 17,1% · Mo: 100% | 6 | 1 | 15 | 69,6% Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 46 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ADAMA MICKIEWICZA wypada lepiej w 7, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ w 5.
| Przedmiot | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ADAMA MICKIEWICZA | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język niemiecki | 77,6% | 91% | 13,4 pkt proc. |
| matematyka | 94,4% | 84,9% | 9,4 pkt proc. |
| matematyka | 78,4% | 69,6% | 8,8 pkt proc. |
| chemia | 73,6% | 79,5% | 5,9 pkt proc. |
| biologia | 78,2% | 74,4% | 3,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 8 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.