Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W BOCHNI czy IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bochnia | Zdawalność: 89,3%
📍 Bochnia | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 32 | 36,9% Me: 34% · σ: 18,0% · Mo: 20% | 1222 | 4 | 35 | 51,4% Me: 50% · σ: 18,6% · Mo: 40% | 563 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 205 | 75,6% Me: 83% · σ: 22,0% · Mo: 93% | 1881 | 4 | 100 | 86,8% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 93% | 815 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 140 | 69,2% Me: 72,5% · σ: 21,8% · Mo: 82% | 1436 | 4 | 92 | 76,3% Me: 81% · σ: 19,4% · Mo: 90% | 761 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 205 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1285 | 3 | 100 | 83,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1260 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 206 | 61,5% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 1226 | 3 | 101 | 63% Me: 62% · σ: 12,4% · Mo: 55% | 1062 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 59 | 35,8% Me: 29% · σ: 29,4% · Mo: 0% | 1303 | 5 | 19 | 56,6% Me: 54% · σ: 20,9% · Mo: 37% | 444 | 2 |
| język polski ustny (M) | 206 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 339 | 1 | 101 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1178 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 206 | 51,0% Me: 51% · σ: 19,2% · Mo: 52% | 2052 | 6 | 101 | 74,5% Me: 78% · σ: 17,5% · Mo: 84% | 483 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 11% Me: 6% · σ: 14,6% · Mo: 0% | 1914 | 5 | 59 | 36,0% Me: 38% · σ: 22,2% · Mo: 4% | 756 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 89,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W BOCHNI wypada lepiej w 1, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23 w 8.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORŁA BIAŁEGO W BOCHNI | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W BOCHNI, UL. WINDAKIEWICZA 23 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 11% | 36,0% | 25,0 pkt proc. |
| matematyka | 51,0% | 74,5% | 23,5 pkt proc. |
| język polski | 35,8% | 56,6% | 20,8 pkt proc. |
| geografia | 36,9% | 51,4% | 14,5 pkt proc. |
| język angielski | 75,6% | 86,8% | 11,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 59 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.