Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH i CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH-III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. J. TISCHNERA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wadowice | Zdawalność: 100%
📍 Wadowice | Zdawalność: 96,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 65,2% Me: 67% · σ: 16,4% · Mo: 80% | 115 | 1 | 33 | 34,9% Me: 27% · σ: 18,5% · Mo: 27% | 1029 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 57,0% Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 58% | 369 | 1 | 8 | 42,4% Me: 36% · σ: 22,6% · Mo: -% | 925 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 164 | 93,7% Me: 97% · σ: 7,1% · Mo: 98% | 225 | 1 | 86 | 80,1% Me: 87% · σ: 18,2% · Mo: 95% | 1416 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 150 | 85,6% Me: 92% · σ: 14,0% · Mo: 97% | 212 | 1 | 63 | 68,8% Me: 70% · σ: 20,0% · Mo: 52% | 1477 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 164 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 171 | 1 | 86 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1784 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 165 | 71,2% Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 75% | 322 | 1 | 86 | 68,3% Me: 68% · σ: 15,4% · Mo: 53% | 555 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 70,3% Me: 71% · σ: 18,1% · Mo: 69% | 122 | 1 | 22 | 36,5% Me: 37% · σ: 24,3% · Mo: 0% | 1271 | 3 |
| język polski ustny (M) | 165 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 264 | 1 | 86 | 77,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 909 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 165 | 85,5% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 98% | 122 | 1 | 86 | 58,4% Me: 59% · σ: 19,4% · Mo: 66% | 1417 | 3 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 25 | 62,9% Me: 66% · σ: 18,8% · Mo: 36% | 173 | 1 | 8 | 29,8% Me: 30% · σ: 10,4% · Mo: 18% | 767 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH wypada lepiej w 10, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH-III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. J. TISCHNERA w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH-III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PROF. J. TISCHNERA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,3% | 36,5% | 33,8 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 62,9% | 29,8% | 33,1 pkt proc. |
| biologia | 65,2% | 34,9% | 30,2 pkt proc. |
| matematyka | 85,5% | 58,4% | 27,1 pkt proc. |
| język angielski | 85,6% | 68,8% | 16,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 50 osób w szkole A i 22 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.