Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH i CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wadowice | Zdawalność: 100%
📍 Wadowice | Zdawalność: 86,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 65,2% Me: 67% · σ: 16,4% · Mo: 80% | 115 | 1 | 8 | 24,8% Me: 14% · σ: 17,4% · Mo: 10% | 1541 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 57,0% Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 58% | 369 | 1 | 18 | 27,5% Me: 28% · σ: 10,3% · Mo: 25% | 1984 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 164 | 93,7% Me: 97% · σ: 7,1% · Mo: 98% | 225 | 1 | 121 | 72,5% Me: 80% · σ: 21,7% · Mo: 88% | 2223 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 150 | 85,6% Me: 92% · σ: 14,0% · Mo: 97% | 212 | 1 | 87 | 57,8% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 40% | 2607 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 164 | 94,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 171 | 1 | 121 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2131 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 165 | 71,2% Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 75% | 322 | 1 | 121 | 65,1% Me: 67% · σ: 12,7% · Mo: 72% | 834 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 50 | 70,3% Me: 71% · σ: 18,1% · Mo: 69% | 122 | 1 | 14 | 31,2% Me: 28,5% · σ: 28,5% · Mo: 0% | 1488 | 4 |
| język polski ustny (M) | 165 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 264 | 1 | 121 | 73,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1305 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 165 | 85,5% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 98% | 122 | 1 | 121 | 51,2% Me: 50% · σ: 23,3% · Mo: 52% | 2033 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 102 | 58,8% Me: 62% · σ: 21,8% · Mo: 56% | 157 | 1 | 24 | 21,7% Me: 14% · σ: 21,9% · Mo: 2% | 1297 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 86,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH wypada lepiej w 10, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH | CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 2 IM. KS. PROF. J. TISCHNERA | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 65,2% | 24,8% | 40,4 pkt proc. |
| język polski | 70,3% | 31,2% | 39,0 pkt proc. |
| matematyka | 58,8% | 21,7% | 37,1 pkt proc. |
| matematyka | 85,5% | 51,2% | 34,3 pkt proc. |
| geografia | 57,0% | 27,5% | 29,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.