Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH i CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 32016)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH

📍 Wadowice | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 23 57,0% 🏆 Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 58% 369 1 8 27,1% Me: 23,5% · σ: 10,3% · Mo: 17% 2032 4
język angielski poziom podstawowy (M) 164 93,7% 🏆 Me: 97% · σ: 7,1% · Mo: 98% 225 1 88 81,0% Me: 88% · σ: 18,6% · Mo: 95% 1333 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 150 85,6% 🏆 Me: 92% · σ: 14,0% · Mo: 97% 212 1 67 70,1% Me: 75% · σ: 22,0% · Mo: 93% 1325 2
język angielski ustny (M) 164 94,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 171 1 87 79,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1696 3
język polski poziom podstawowy (M) 165 71,2% 🏆 Me: 73% · σ: 13,6% · Mo: 75% 322 1 88 60,0% Me: 60% · σ: 12,5% · Mo: 55% 1377 4
język polski poziom rozszerzony (M) 50 70,3% 🏆 Me: 71% · σ: 18,1% · Mo: 69% 122 1 5 27,2% Me: 31% · σ: 12,3% · Mo: 31% 1647 5
język polski ustny (M) 165 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 264 1 87 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2094 5
matematyka poziom podstawowy (M) 165 85,5% 🏆 Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 98% 122 1 88 66,0% Me: 66% · σ: 18,2% · Mo: 60% 944 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 102 58,8% 🏆 Me: 62% · σ: 21,8% · Mo: 56% 157 1 33 20,3% Me: 12% · σ: 22,5% · Mo: 0% 1368 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,7%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH wypada lepiej w 9, a CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARCINA WADOWITY W WADOWICACH CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 2 W WADOWICACH - TECHNIKUM NR 1 IM.KS.STANISŁAWA STASZICA W WADOWICACH Różnica
język polski 70,3% 27,2% 43,1 pkt proc.
matematyka 58,8% 20,3% 38,5 pkt proc.
geografia 57,0% 27,1% 29,9 pkt proc.
matematyka 85,5% 66,0% 19,5 pkt proc.
język polski 85,7% 66,5% 19,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 43,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 50 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.