Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 31821)

SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM

📍 Głogów Małopolski | Zdawalność: 93,3%

SZKOŁA B (RSPO: 5156)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE

📍 Głogów | Zdawalność: 98,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 10 51,2% 🏆 Me: 50% · σ: 16,0% · Mo: 47% 441 1 83 49,9% Me: 53% · σ: 20,4% · Mo: 40% 476 2
chemia poziom rozszerzony (M) 8 43,2% 🏆 Me: 39,5% · σ: 21,1% · Mo: -% 428 1 44 37,8% Me: 36% · σ: 21,8% · Mo: 22% 580 2
geografia poziom rozszerzony (M) 9 45,9% Me: 42% · σ: 21,3% · Mo: -% 757 1 49 55,2% 🏆 Me: 55% · σ: 20,7% · Mo: 43% 434 2
historia poziom rozszerzony (M) 10 28,6% Me: 28% · σ: 8,8% · Mo: 22% 1068 1 14 45% 🏆 Me: 39% · σ: 21,4% · Mo: 25% 678 3
język angielski poziom podstawowy (M) 45 76,8% Me: 88% · σ: 21,0% · Mo: 95% 1742 1 180 91,2% 🏆 Me: 95% · σ: 10,8% · Mo: 97% 418 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 26 76,1% Me: 85% · σ: 20,1% · Mo: 85% 776 1 155 81,6% 🏆 Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 97% 400 2
język angielski ustny (M) 45 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1421 1 180 95,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 134 2
język polski poziom podstawowy (M) 45 53,7% Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 58% 2211 1 182 67,2% 🏆 Me: 68% · σ: 14,4% · Mo: 73% 640 2
język polski poziom rozszerzony (M) 12 27,5% Me: 26% · σ: 21,0% · Mo: 3% 1635 1 47 41,3% 🏆 Me: 31% · σ: 30,2% · Mo: 17% 1065 3
język polski ustny (M) 45 85,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 317 1 182 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 423 1
matematyka poziom podstawowy (M) 45 63,6% Me: 62% · σ: 23,8% · Mo: 46% 1083 1 182 75,4% 🏆 Me: 80% · σ: 20,0% · Mo: 98% 442 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 12 35,7% Me: 34% · σ: 19,9% · Mo: 22% 763 1 71 46,8% 🏆 Me: 44% · σ: 22,1% · Mo: 38% 418 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 93,3%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE w 9.

Największe różnice

Przedmiot SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO W GŁOGOWIE Różnica
historia 28,6% 45% 16,4 pkt proc.
język angielski 76,8% 91,2% 14,4 pkt proc.
język angielski 81,3% 95,6% 14,3 pkt proc.
język polski 27,5% 41,3% 13,8 pkt proc.
język polski 53,7% 67,2% 13,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 14 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.