Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ASLAN IM. C.S. LEWISA W GŁOGOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Głogów Małopolski | Zdawalność: 93,3%
📍 Głogów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 51,2% Me: 50% · σ: 16,0% · Mo: 47% | 441 | 1 | 14 | 53,3% Me: 52,5% · σ: 18,3% · Mo: 63% | 366 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 43,2% Me: 39,5% · σ: 21,1% · Mo: -% | 428 | 1 | 8 | 58,4% Me: 67% · σ: 23,7% · Mo: -% | 138 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 45,9% Me: 42% · σ: 21,3% · Mo: -% | 757 | 1 | 8 | 71,4% Me: 75% · σ: 14,2% · Mo: -% | 92 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 10 | 28,6% Me: 28% · σ: 8,8% · Mo: 22% | 1068 | 1 | 5 | 63,8% Me: 70% · σ: 16,6% · Mo: -% | 185 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 45 | 76,8% Me: 88% · σ: 21,0% · Mo: 95% | 1742 | 1 | 31 | 96,2% Me: 97% · σ: 3,9% · Mo: 97% | 64 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 26 | 76,1% Me: 85% · σ: 20,1% · Mo: 85% | 776 | 1 | 31 | 87,7% Me: 90% · σ: 9,6% · Mo: 97% | 154 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 45 | 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1421 | 1 | 31 | 99,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 45 | 53,7% Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 58% | 2211 | 1 | 31 | 72,8% Me: 73% · σ: 10,5% · Mo: 67% | 236 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 27,5% Me: 26% · σ: 21,0% · Mo: 3% | 1635 | 1 | 9 | 51,4% Me: 51% · σ: 25,6% · Mo: -% | 626 | 1 |
| język polski ustny (M) | 45 | 85,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 317 | 1 | 31 | 81,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 549 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 45 | 63,6% Me: 62% · σ: 23,8% · Mo: 46% | 1083 | 1 | 31 | 84,8% Me: 90% · σ: 12,8% · Mo: 94% | 138 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 35,7% Me: 34% · σ: 19,9% · Mo: 22% | 763 | 1 | 14 | 45% Me: 45% · σ: 19,0% · Mo: 46% | 467 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ASLAN IM. C.S. LEWISA W GŁOGOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,3%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM wypada lepiej w 1, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ASLAN IM. C.S. LEWISA W GŁOGOWIE w 11.
| Przedmiot | SAMORZĄDOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GŁOGOWIE MAŁOPOLSKIM | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ASLAN IM. C.S. LEWISA W GŁOGOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 28,6% | 63,8% | 35,2 pkt proc. |
| geografia | 45,9% | 71,4% | 25,5 pkt proc. |
| język polski | 27,5% | 51,4% | 23,9 pkt proc. |
| matematyka | 63,6% | 84,8% | 21,1 pkt proc. |
| język angielski | 76,8% | 96,2% | 19,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 10 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.