Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE vs TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 31500)

II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE

📍 Kętrzyn | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 54293)

TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE

📍 Kętrzyn | Zdawalność: 72,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 15 94,3% 🏆 Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 95% 186 1 17 54,6% Me: 53% · σ: 28,0% · Mo: 88% 3925 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 14 87,7% 🏆 Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 65% 152 1 5 66,4% Me: 80% · σ: 23,1% · Mo: -% 1704 3
język angielski ustny (M) 15 96,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 96 1 17 61,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3785 7
język polski poziom podstawowy (M) 16 78,9% 🏆 Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 58% 42 1 18 51,8% Me: 50,5% · σ: 13,7% · Mo: 48% 2464 6
język polski ustny (M) 16 88,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 134 1 18 60,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2895 6
matematyka poziom podstawowy (M) 16 91% 🏆 Me: 96% · σ: 8,1% · Mo: 96% 40 1 18 42,3% Me: 39% · σ: 22,2% · Mo: 20% 2957 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 72,2%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE TECHNIKUM NR 2 W KĘTRZYNIE Różnica
matematyka 91% 42,3% 48,7 pkt proc.
język angielski 94,3% 54,6% 39,7 pkt proc.
język angielski 96,5% 61,5% 35,0 pkt proc.
język polski 88,7% 60,2% 28,5 pkt proc.
język polski 78,9% 51,8% 27,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 27,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 48,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 18 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.