Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE czy TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 6 | 63% Me: 60% · σ: 23,5% · Mo: -% | 87 | 1 | 9 | 19,8% Me: 18% · σ: 11,5% · Mo: 18% | 1018 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 15 | 94,3% Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 95% | 186 | 1 | 87 | 69,4% Me: 77% · σ: 22,6% · Mo: 77% | 2561 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 14 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,0% · Mo: 65% | 152 | 1 | 64 | 54,3% Me: 52% · σ: 24,5% · Mo: 85% | 2964 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 15 | 96,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 96 | 1 | 87 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1074 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 16 | 78,9% Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 58% | 42 | 1 | 87 | 52,2% Me: 52% · σ: 16,4% · Mo: 38% | 2426 | 5 |
| język polski ustny (M) | 16 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 134 | 1 | 87 | 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2681 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 16 | 91% Me: 96% · σ: 8,1% · Mo: 96% | 40 | 1 | 87 | 56,9% Me: 56% · σ: 20,3% · Mo: 68% | 1530 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 67,6% Me: 64% · σ: 11,2% · Mo: -% | 60 | 1 | 19 | 16,1% Me: 8% · σ: 17,4% · Mo: 4% | 1609 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 89,7%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE w 0.
| Przedmiot | II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE | TECHNIKUM NR 1 W KĘTRZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 67,6% | 16,1% | 51,5 pkt proc. |
| chemia | 63% | 19,8% | 43,2 pkt proc. |
| matematyka | 91% | 56,9% | 34,1 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 54,3% | 33,4 pkt proc. |
| język polski | 88,7% | 61,8% | 26,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 51,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.