Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE vs BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 31500)

II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE

📍 Kętrzyn | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 275419)

BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE

📍 Kętrzyn | Zdawalność: 42,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 15 94,3% 🏆 Me: 95% · σ: 6,7% · Mo: 95% 186 1 7 57,3% Me: 58% · σ: 27,8% · Mo: 38% 3734 6
język angielski ustny (M) 15 96,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 96 1 7 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3013 6
język polski poziom podstawowy (M) 16 78,9% 🏆 Me: 81% · σ: 11,2% · Mo: 58% 42 1 7 50% Me: 45% · σ: 11,7% · Mo: 43% 2703 7
język polski ustny (M) 16 88,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 134 1 7 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1960 3
matematyka poziom podstawowy (M) 16 91% 🏆 Me: 96% · σ: 8,1% · Mo: 96% 40 1 7 25,4% Me: 22% · σ: 12,2% · Mo: 42% 4140 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 42,9%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE wypada lepiej w 5, a BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KĘTRZYNIE BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KĘTRZYNIE Różnica
matematyka 91% 25,4% 65,6 pkt proc.
język angielski 94,3% 57,3% 37,0 pkt proc.
język polski 78,9% 50% 28,9 pkt proc.
język angielski 96,5% 68,9% 27,6 pkt proc.
język polski 88,7% 67,7% 21,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 57,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 65,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.