Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH czy TECHNIKUM NR 1 W MYŚLENICACH, UL. ŻEROMSKIEGO 17? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 31439)

TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 95,4%

SZKOŁA B (RSPO: 22566)

TECHNIKUM NR 1 W MYŚLENICACH, UL. ŻEROMSKIEGO 17

📍 Myślenice | Zdawalność: 81,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 15 31,3% 🏆 Me: 27% · σ: 20,6% · Mo: -% 1640 4 27 30,4% Me: 28% · σ: 16,2% · Mo: 15% 1716 6
język angielski poziom podstawowy (M) 88 74,8% 🏆 Me: 79% · σ: 20,0% · Mo: 97% 1965 5 149 64,1% Me: 67% · σ: 23,8% · Mo: 32% 3134 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 72 63,8% 🏆 Me: 67% · σ: 23,8% · Mo: 67% 1967 6 64 60,7% Me: 62% · σ: 24,3% · Mo: 77% 2293 7
język angielski ustny (M) 87 82,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1296 4 149 71,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2735 7
język polski poziom podstawowy (M) 88 63,4% 🏆 Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 65% 1016 5 153 61,4% Me: 62% · σ: 16,0% · Mo: 62% 1238 6
język polski poziom rozszerzony (M) 12 14,1% Me: 3% · σ: 18,4% · Mo: 3% 2046 6 6 20% 🏆 Me: 17% · σ: 18,9% · Mo: 3% 1880 5
język polski ustny (M) 87 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2555 8 152 64,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2340 7
matematyka poziom podstawowy (M) 88 53,6% 🏆 Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 42% 1802 4 153 52,4% Me: 52% · σ: 22,1% · Mo: 52% 1918 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 6 8,7% 🏆 Me: 8% · σ: 6,7% · Mo: 4% 2047 5 23 7,4% Me: 6% · σ: 7,0% · Mo: 2% 2130 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (95,4% vs 81,6%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W MYŚLENICACH, UL. ŻEROMSKIEGO 17 w 2.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH TECHNIKUM NR 1 W MYŚLENICACH, UL. ŻEROMSKIEGO 17 Różnica
język angielski 82,7% 71,1% 11,5 pkt proc.
język angielski 74,8% 64,1% 10,7 pkt proc.
język polski 14,1% 20% 5,9 pkt proc.
język angielski 63,8% 60,7% 3,1 pkt proc.
język polski 63,4% 61,4% 2,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 149 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.