Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH vs TECHNIKUM NR 2 W MYŚLENICACH, UL. 3 MAJA 97B. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Myślenice | Zdawalność: 95,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 88 | 74,8% Me: 79% · σ: 20,0% · Mo: 97% | 1965 | 5 | 62 | 80,6% Me: 88% · σ: 18,3% · Mo: 90% | 1386 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 72 | 63,8% Me: 67% · σ: 23,8% · Mo: 67% | 1967 | 6 | 56 | 70,2% Me: 78% · σ: 22,4% · Mo: 80% | 1317 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 87 | 82,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1296 | 4 | 62 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1341 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 88 | 63,4% Me: 65% · σ: 16,4% · Mo: 65% | 1016 | 5 | 62 | 57,2% Me: 57,5% · σ: 14,8% · Mo: 67% | 1755 | 7 |
| język polski ustny (M) | 87 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2555 | 8 | 62 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1445 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 88 | 53,6% Me: 54% · σ: 16,8% · Mo: 42% | 1802 | 4 | 62 | 51,0% Me: 50% · σ: 21,4% · Mo: 28% | 2058 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 8,7% Me: 8% · σ: 6,7% · Mo: 4% | 2047 | 5 | 30 | 10,4% Me: 4% · σ: 12,9% · Mo: 2% | 1952 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (95,4% vs 88,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 2 W MYŚLENICACH, UL. 3 MAJA 97B w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE W MYŚLENICACH | TECHNIKUM NR 2 W MYŚLENICACH, UL. 3 MAJA 97B | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 62,9% | 71,8% | 8,9 pkt proc. |
| język angielski | 63,8% | 70,2% | 6,4 pkt proc. |
| język polski | 63,4% | 57,2% | 6,2 pkt proc. |
| język angielski | 74,8% | 80,6% | 5,8 pkt proc. |
| matematyka | 53,6% | 51,0% | 2,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 8,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 62 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.