Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE czy TECHNIKUM NR 3 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. KOMBATANTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DZIERŻONIOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 44 68,9% 🏆 Me: 76% · σ: 24,4% · Mo: 92% 2613 3 104 59,5% Me: 67% · σ: 25,6% · Mo: 68% 3557 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 35 57,3% 🏆 Me: 67% · σ: 27,7% · Mo: 37% 2670 3 62 42,6% Me: 40% · σ: 27,0% · Mo: 8% 3818 4
język angielski ustny (M) 43 80,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1491 3 104 77,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1954 4
język polski poziom podstawowy (M) 44 47,5% 🏆 Me: 50% · σ: 17,3% · Mo: 50% 3033 3 104 42,2% Me: 42,5% · σ: 17,2% · Mo: 40% 3651 4
język polski poziom rozszerzony (M) 5 3% Me: 3% · σ: 2,7% · Mo: 0% 2278 6 14 3,3% 🏆 Me: 3% · σ: 4,7% · Mo: 0% 2272 5
język polski ustny (M) 43 83,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 405 3 104 64,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2320 5
matematyka poziom podstawowy (M) 44 46,1% 🏆 Me: 42% · σ: 21,1% · Mo: 36% 2528 3 103 33,6% Me: 32% · σ: 19,5% · Mo: 18% 3691 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 12 12,5% 🏆 Me: 7% · σ: 13,7% · Mo: 0% 1831 3 15 7,1% Me: 2% · σ: 13,2% · Mo: 2% 2146 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (81,4% vs 52,4%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. KOMBATANTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DZIERŻONIOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. PROF. WILHELMA ROTKIEWICZA W DZIERŻONIOWIE TECHNIKUM NR 3 W DZIERŻONIOWIE - ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. KOMBATANTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W DZIERŻONIOWIE Różnica
język polski 83,4% 64,6% 18,8 pkt proc.
język angielski 57,3% 42,6% 14,6 pkt proc.
matematyka 46,1% 33,6% 12,5 pkt proc.
język angielski 68,9% 59,5% 9,4 pkt proc.
matematyka 12,5% 7,1% 5,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 29,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 104 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.