Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH czy TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 31384)

TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH

📍 Końskie | Zdawalność: 80,4%

SZKOŁA B (RSPO: 15887)

TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH

📍 Końskie | Zdawalność: 66,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 8 33,4% 🏆 Me: 27% · σ: 20,3% · Mo: -% 1469 3 11 27,8% Me: 22% · σ: 19,2% · Mo: 27% 1952 4
język angielski poziom podstawowy (M) 55 71,1% 🏆 Me: 80% · σ: 25,0% · Mo: 92% 2364 3 77 56,9% Me: 58% · σ: 28,1% · Mo: 58% 3767 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 39 61,5% 🏆 Me: 68% · σ: 24,6% · Mo: 88% 2201 3 35 49,0% Me: 50% · σ: 22,8% · Mo: 33% 3414 5
język angielski ustny (M) 55 69,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2886 3 77 63,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3621 4
język polski poziom podstawowy (M) 56 52,9% 🏆 Me: 51% · σ: 12,9% · Mo: 40% 2323 4 77 52,4% Me: 53% · σ: 13,9% · Mo: 42% 2404 5
język polski ustny (M) 56 66,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2145 3 77 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3214 4
matematyka poziom podstawowy (M) 56 49% 🏆 Me: 47% · σ: 24,2% · Mo: 34% 2234 5 77 42,9% Me: 40% · σ: 20,4% · Mo: 28% 2894 6
matematyka poziom rozszerzony (M) 14 21,6% 🏆 Me: 12% · σ: 21,7% · Mo: 6% 1307 3 18 11,3% Me: 2% · σ: 16,7% · Mo: 0% 1897 4
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) 7 17,7% 🏆 Me: 15% · σ: 11,1% · Mo: 18% 150 1 5 10% Me: 7% · σ: 4,8% · Mo: 7% 245 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (80,4% vs 66,2%).

Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W KOŃSKICH TECHNIKUM NR 1 IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO W KOŃSKICH Różnica
język angielski 71,1% 56,9% 14,3 pkt proc.
język angielski 61,5% 49,0% 12,5 pkt proc.
matematyka 21,6% 11,3% 10,2 pkt proc.
język polski 66,2% 57,7% 8,5 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 17,7% 10% 7,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 14,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 55 osób w szkole A i 77 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.