Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ czy TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 31333)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ

📍 Włocławek | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 58401)

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH

📍 Włocławek | Zdawalność: 95,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 92 53,5% 🏆 Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 52% 362 2 7 29,6% Me: 33% · σ: 12,9% · Mo: 13% 1269 5
fizyka poziom rozszerzony (M) 12 20,5% Me: 19% · σ: 17,8% · Mo: 20% 708 3 16 29,4% 🏆 Me: 17% · σ: 27,8% · Mo: 2% 596 2
geografia poziom rozszerzony (M) 48 50,2% 🏆 Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 82% 603 2 34 38,1% Me: 36,5% · σ: 17,8% · Mo: 17% 1155 5
informatyka poziom rozszerzony (M) 10 33,6% 🏆 Me: 29% · σ: 19,1% · Mo: 26% 340 1 14 30,9% Me: 35% · σ: 17,9% · Mo: 40% 381 2
język angielski poziom podstawowy (M) 197 88,1% 🏆 Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% 697 2 145 80,6% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 93% 1385 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 166 77,9% 🏆 Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% 665 3 100 70,8% Me: 75% · σ: 20,2% · Mo: 50% 1261 6
język angielski ustny (M) 197 90,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 494 2 144 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1429 6
język polski poziom podstawowy (M) 199 73,6% 🏆 Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% 198 1 145 62,6% Me: 63% · σ: 14,7% · Mo: 67% 1108 5
język polski ustny (M) 199 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 282 1 144 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2630 13
matematyka poziom podstawowy (M) 199 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% 410 2 145 70,0% Me: 74% · σ: 22,3% · Mo: 92% 719 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 45,2% 🏆 Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 26% 463 3 104 29,7% Me: 26% · σ: 23,6% · Mo: 2% 982 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,1%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH w 1.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH Różnica
biologia 53,5% 29,6% 23,9 pkt proc.
język polski 85,4% 62,3% 23,1 pkt proc.
matematyka 45,2% 29,7% 15,5 pkt proc.
geografia 50,2% 38,1% 12,1 pkt proc.
język polski 73,6% 62,6% 11,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 92 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.