Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ i TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 31333)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ

📍 Włocławek | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 58388)

TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

📍 Włocławek | Zdawalność: 80,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 12 20,5% 🏆 Me: 19% · σ: 17,8% · Mo: 20% 708 3 6 6,5% Me: 6% · σ: 2,9% · Mo: 5% 873 4
geografia poziom rozszerzony (M) 48 50,2% 🏆 Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 82% 603 2 11 27% Me: 22% · σ: 13,0% · Mo: 20% 2042 9
informatyka poziom rozszerzony (M) 10 33,6% 🏆 Me: 29% · σ: 19,1% · Mo: 26% 340 1 6 20,7% Me: 14% · σ: 16,2% · Mo: 14% 505 3
język angielski poziom podstawowy (M) 197 88,1% 🏆 Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% 697 2 81 65,7% Me: 73% · σ: 24,8% · Mo: 87% 2975 12
język angielski poziom rozszerzony (M) 166 77,9% 🏆 Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% 665 3 49 52,8% Me: 57% · σ: 25,3% · Mo: 40% 3111 13
język angielski ustny (M) 197 90,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 494 2 81 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3280 15
język polski poziom podstawowy (M) 199 73,6% 🏆 Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% 198 1 81 47,5% Me: 47% · σ: 13,2% · Mo: 45% 3037 13
język polski poziom rozszerzony (M) 55 62,0% 🏆 Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 43% 283 1 16 17,4% Me: 3% · σ: 21,9% · Mo: 0% 1949 7
język polski ustny (M) 199 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 282 1 81 65,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2260 12
matematyka poziom podstawowy (M) 199 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% 410 2 81 43,1% Me: 38% · σ: 18,6% · Mo: 38% 2866 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 74 45,2% 🏆 Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 26% 463 3 7 12% Me: 8% · σ: 12,6% · Mo: 0% 1859 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 80,2%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH w 0.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH Różnica
język polski 62,0% 17,4% 44,6 pkt proc.
matematyka 45,2% 12% 33,2 pkt proc.
matematyka 76,1% 43,1% 33,0 pkt proc.
język polski 73,6% 47,5% 26,1 pkt proc.
język angielski 77,9% 52,8% 25,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 44,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 55 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.