Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Włocławek | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 92 | 53,5% Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 52% | 362 | 2 | 57 | 59,8% Me: 60% · σ: 16,3% · Mo: 53% | 207 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 62 | 45,0% Me: 45% · σ: 21,8% · Mo: 12% | 387 | 2 | 48 | 52,7% Me: 52,5% · σ: 18,8% · Mo: 28% | 223 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 20,5% Me: 19% · σ: 17,8% · Mo: 20% | 708 | 3 | 26 | 50,9% Me: 57,5% · σ: 24,3% · Mo: 18% | 267 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 48 | 50,2% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 82% | 603 | 2 | 30 | 58,4% Me: 62% · σ: 15,9% · Mo: 62% | 338 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 38 | 47,5% Me: 49% · σ: 16,4% · Mo: 45% | 616 | 2 | 21 | 60,5% Me: 63% · σ: 24,0% · Mo: 40% | 259 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% | 697 | 2 | 173 | 90,0% Me: 95% · σ: 11,9% · Mo: 97% | 520 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 77,9% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% | 665 | 3 | 141 | 82,5% Me: 88% · σ: 15,1% · Mo: 90% | 353 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 494 | 2 | 173 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 340 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 73,6% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 198 | 1 | 174 | 70,7% Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 62% | 373 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 55 | 62,0% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 43% | 283 | 1 | 21 | 55,2% Me: 60% · σ: 24,0% · Mo: 26% | 482 | 2 |
| język polski ustny (M) | 199 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 282 | 1 | 174 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1103 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 76,1% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% | 410 | 2 | 174 | 79,5% Me: 84% · σ: 15,6% · Mo: 84% | 286 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 45,2% Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 26% | 463 | 3 | 82 | 50,1% Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 30% | 335 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ w 10.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 20,5% | 50,9% | 30,4 pkt proc. |
| historia | 47,5% | 60,5% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 85,4% | 75,1% | 10,3 pkt proc. |
| geografia | 50,2% | 58,4% | 8,2 pkt proc. |
| chemia | 45,0% | 52,7% | 7,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 30,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 12 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.