Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ vs PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Włocławek | Zdawalność: 100%
📍 Włocławek | Zdawalność: 98,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 92 | 53,5% Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 52% | 362 | 2 | 27 | 35,8% Me: 33% · σ: 14,6% · Mo: 25% | 995 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 62 | 45,0% Me: 45% · σ: 21,8% · Mo: 12% | 387 | 2 | 10 | 21,3% Me: 17,5% · σ: 17,7% · Mo: 23% | 990 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 48 | 50,2% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 82% | 603 | 2 | 25 | 41,4% Me: 37% · σ: 21,7% · Mo: 13% | 967 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 38 | 47,5% Me: 49% · σ: 16,4% · Mo: 45% | 616 | 2 | 7 | 38,6% Me: 32% · σ: 23,4% · Mo: -% | 859 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% | 697 | 2 | 99 | 84,1% Me: 90% · σ: 16,9% · Mo: 97% | 1044 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 77,9% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% | 665 | 3 | 72 | 73,4% Me: 80% · σ: 22,2% · Mo: 93% | 1013 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 494 | 2 | 99 | 86,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 876 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 73,6% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 198 | 1 | 99 | 66,6% Me: 68% · σ: 13,3% · Mo: 68% | 693 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 55 | 62,0% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 43% | 283 | 1 | 32 | 52,2% Me: 57% · σ: 28,4% · Mo: 3% | 596 | 3 |
| język polski ustny (M) | 199 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 282 | 1 | 99 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 608 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 76,1% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% | 410 | 2 | 99 | 66,7% Me: 68% · σ: 22,1% · Mo: 64% | 898 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 74 | 45,2% Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 26% | 463 | 3 | 27 | 50,7% Me: 48% · σ: 25,0% · Mo: 48% | 314 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,0%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ wypada lepiej w 11, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA w 1.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA DŁUGOSZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 45,0% | 21,3% | 23,7 pkt proc. |
| biologia | 53,5% | 35,8% | 17,7 pkt proc. |
| język polski | 62,0% | 52,2% | 9,8 pkt proc. |
| matematyka | 76,1% | 66,7% | 9,4 pkt proc. |
| historia | 47,5% | 38,6% | 8,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 62 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.