Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ vs IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Włocławek | Zdawalność: 100%
📍 Włocławek | Zdawalność: 88,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 92 | 53,5% Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 52% | 362 | 2 | 40 | 28,3% Me: 23% · σ: 16,2% · Mo: 23% | 1340 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 62 | 45,0% Me: 45% · σ: 21,8% · Mo: 12% | 387 | 2 | 6 | 25,8% Me: 21,5% · σ: 17,2% · Mo: 15% | 869 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 48 | 50,2% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 82% | 603 | 2 | 53 | 30,9% Me: 27% · σ: 14,9% · Mo: 12% | 1676 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% | 697 | 2 | 164 | 71,2% Me: 78% · σ: 23,3% · Mo: 95% | 2355 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 77,9% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% | 665 | 3 | 120 | 58,2% Me: 58% · σ: 24,6% · Mo: 90% | 2553 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 494 | 2 | 164 | 72,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2507 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 73,6% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 198 | 1 | 164 | 58,4% Me: 57% · σ: 16,5% · Mo: 57% | 1591 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 55 | 62,0% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 43% | 283 | 1 | 45 | 30,1% Me: 29% · σ: 25,2% · Mo: 3% | 1533 | 5 |
| język polski ustny (M) | 199 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 282 | 1 | 164 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1798 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 76,1% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% | 410 | 2 | 164 | 44,2% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 32% | 2745 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | 70,4% Me: 74% · σ: 18,6% · Mo: -% | 95 | 1 | 12 | 29,8% Me: 31% · σ: 15,0% · Mo: -% | 765 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,4%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ wypada lepiej w 11, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 70,4% | 29,8% | 40,6 pkt proc. |
| język polski | 62,0% | 30,1% | 31,9 pkt proc. |
| matematyka | 76,1% | 44,2% | 31,9 pkt proc. |
| biologia | 53,5% | 28,3% | 25,2 pkt proc. |
| język angielski | 77,9% | 58,2% | 19,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.