Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ vs LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH WE WŁOCŁAWKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Włocławek | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 197 | 88,1% Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% | 697 | 2 | 19 | 80,6% Me: 88% · σ: 15,8% · Mo: 93% | 1380 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 166 | 77,9% Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% | 665 | 3 | 11 | 77,7% Me: 83% · σ: 15,1% · Mo: -% | 677 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 197 | 90,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 494 | 2 | 19 | 89% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 608 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 199 | 73,6% Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% | 198 | 1 | 19 | 59,4% Me: 63% · σ: 15,3% · Mo: 60% | 1465 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 55 | 62,0% Me: 66% · σ: 20,2% · Mo: 43% | 283 | 1 | 6 | 23,8% Me: 25,5% · σ: 17,9% · Mo: -% | 1766 | 6 |
| język polski ustny (M) | 199 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 282 | 1 | 19 | 74,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1215 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 199 | 76,1% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% | 410 | 2 | 19 | 36,5% Me: 34% · σ: 12,7% · Mo: 34% | 3496 | 13 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 78,9%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ wypada lepiej w 7, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH WE WŁOCŁAWKU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH WE WŁOCŁAWKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 76,1% | 36,5% | 39,6 pkt proc. |
| język polski | 62,0% | 23,8% | 38,2 pkt proc. |
| język polski | 73,6% | 59,4% | 14,3 pkt proc. |
| język polski | 85,4% | 74,1% | 11,3 pkt proc. |
| język angielski | 88,1% | 80,6% | 7,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 199 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.