Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ czy TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 31317)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ

📍 Włocławek | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 58401)

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH

📍 Włocławek | Zdawalność: 95,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 57 59,8% 🏆 Me: 60% · σ: 16,3% · Mo: 53% 207 1 7 29,6% Me: 33% · σ: 12,9% · Mo: 13% 1269 5
fizyka poziom rozszerzony (M) 26 50,9% 🏆 Me: 57,5% · σ: 24,3% · Mo: 18% 267 1 16 29,4% Me: 17% · σ: 27,8% · Mo: 2% 596 2
geografia poziom rozszerzony (M) 30 58,4% 🏆 Me: 62% · σ: 15,9% · Mo: 62% 338 1 34 38,1% Me: 36,5% · σ: 17,8% · Mo: 17% 1155 5
język angielski poziom podstawowy (M) 173 90,0% 🏆 Me: 95% · σ: 11,9% · Mo: 97% 520 1 145 80,6% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 93% 1385 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 141 82,5% 🏆 Me: 88% · σ: 15,1% · Mo: 90% 353 1 100 70,8% Me: 75% · σ: 20,2% · Mo: 50% 1261 6
język angielski ustny (M) 173 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 340 1 144 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1429 6
język polski poziom podstawowy (M) 174 70,7% 🏆 Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 62% 373 2 145 62,6% Me: 63% · σ: 14,7% · Mo: 67% 1108 5
język polski ustny (M) 174 75,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1103 4 144 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2630 13
matematyka poziom podstawowy (M) 174 79,5% 🏆 Me: 84% · σ: 15,6% · Mo: 84% 286 1 145 70,0% Me: 74% · σ: 22,3% · Mo: 92% 719 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 82 50,1% 🏆 Me: 49% · σ: 23,7% · Mo: 30% 335 2 104 29,7% Me: 26% · σ: 23,6% · Mo: 2% 982 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,1%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM ZIEMI KUJAWSKIEJ TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH Różnica
biologia 59,8% 29,6% 30,3 pkt proc.
fizyka 50,9% 29,4% 21,5 pkt proc.
matematyka 50,1% 29,7% 20,4 pkt proc.
geografia 58,4% 38,1% 20,3 pkt proc.
język polski 75,1% 62,3% 12,8 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 57 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.