Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU i PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 56,0% Me: 57% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 292 | 3 | 64 | 50,1% Me: 50% · σ: 16,7% · Mo: 50% | 471 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 60,2% Me: 61% · σ: 17,3% · Mo: 58% | 117 | 1 | 26 | 41,2% Me: 43,5% · σ: 21,6% · Mo: 12% | 480 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 39,2% Me: 40% · σ: 14,4% · Mo: 33% | 444 | 4 | 11 | 48,2% Me: 47% · σ: 14,8% · Mo: -% | 300 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 68,9% Me: 71% · σ: 18,4% · Mo: 57% | 135 | 1 | 44 | 55,3% Me: 57,5% · σ: 17,1% · Mo: 43% | 432 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 20 | 65,5% Me: 64% · σ: 16,7% · Mo: 43% | 156 | 1 | 18 | 51,2% Me: 52,5% · σ: 19,1% · Mo: 43% | 498 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 43,7% Me: 38% · σ: 22,0% · Mo: -% | 200 | 4 | 13 | 30,5% Me: 24% · σ: 13,1% · Mo: 22% | 385 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 93,1% Me: 97% · σ: 8,9% · Mo: 97% | 264 | 2 | 217 | 89,9% Me: 93% · σ: 10,4% · Mo: 97% | 527 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 84,3% Me: 87% · σ: 12,9% · Mo: 87% | 275 | 2 | 194 | 76,0% Me: 81% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 784 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 243 | 4 | 216 | 89,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 547 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 156 | 75,3% Me: 77% · σ: 11,0% · Mo: 72% | 123 | 1 | 217 | 64,5% Me: 63% · σ: 14,2% · Mo: 48% | 896 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 53 | 57,5% Me: 60% · σ: 20,1% · Mo: 51% | 419 | 3 | 71 | 45,6% Me: 46% · σ: 24,7% · Mo: 3% | 883 | 7 |
| język polski ustny (M) | 156 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 96 | 1 | 217 | 77,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 879 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 156 | 83,3% Me: 86% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 165 | 1 | 217 | 75,1% Me: 76% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 450 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 53,7% Me: 56% · σ: 20,8% · Mo: 40% | 240 | 2 | 59 | 48,9% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 46% | 362 | 4 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 71,3% Me: 74% · σ: 15,7% · Mo: 68% | 87 | 1 | 14 | 56% Me: 53% · σ: 19,3% · Mo: 54% | 290 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU wypada lepiej w 14, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU w 1.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 60,2% | 41,2% | 19,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 71,3% | 56% | 15,3 pkt proc. |
| historia | 65,5% | 51,2% | 14,2 pkt proc. |
| geografia | 68,9% | 55,3% | 13,6 pkt proc. |
| informatyka | 43,7% | 30,5% | 13,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 26 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.