Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU vs PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 56,0% Me: 57% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 292 | 3 | 5 | 27,4% Me: 32% · σ: 6,8% · Mo: 32% | 1380 | 9 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 39,2% Me: 40% · σ: 14,4% · Mo: 33% | 444 | 4 | 54 | 25,2% Me: 16,5% · σ: 20,6% · Mo: 10% | 656 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 68,9% Me: 71% · σ: 18,4% · Mo: 57% | 135 | 1 | 14 | 42,9% Me: 45,5% · σ: 14,4% · Mo: 55% | 902 | 6 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 43,7% Me: 38% · σ: 22,0% · Mo: -% | 200 | 4 | 25 | 32,6% Me: 32% · σ: 15,4% · Mo: 18% | 357 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 93,1% Me: 97% · σ: 8,9% · Mo: 97% | 264 | 2 | 148 | 90,6% Me: 93% · σ: 9,2% · Mo: 97% | 469 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 84,3% Me: 87% · σ: 12,9% · Mo: 87% | 275 | 2 | 132 | 78,8% Me: 83% · σ: 16,5% · Mo: 87% | 593 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 243 | 4 | 148 | 88,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 647 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 156 | 75,3% Me: 77% · σ: 11,0% · Mo: 72% | 123 | 1 | 152 | 61,9% Me: 62% · σ: 13,4% · Mo: 62% | 1173 | 8 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 53 | 57,5% Me: 60% · σ: 20,1% · Mo: 51% | 419 | 3 | 12 | 36,2% Me: 35,5% · σ: 19,2% · Mo: 20% | 1281 | 11 |
| język polski ustny (M) | 156 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 96 | 1 | 152 | 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2292 | 17 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 156 | 83,3% Me: 86% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 165 | 1 | 152 | 82,5% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 190 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 53,7% Me: 56% · σ: 20,8% · Mo: 40% | 240 | 2 | 148 | 31,6% Me: 28% · σ: 22,9% · Mo: 4% | 911 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,3%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU wypada lepiej w 12, a PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 w 0.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 56,0% | 27,4% | 28,6 pkt proc. |
| geografia | 68,9% | 42,9% | 26,0 pkt proc. |
| język polski | 89,7% | 64,8% | 24,9 pkt proc. |
| matematyka | 53,7% | 31,6% | 22,2 pkt proc. |
| język polski | 57,5% | 36,2% | 21,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 58 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.