Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU czy PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Opole | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 58 | 56,0% Me: 57% · σ: 16,4% · Mo: 57% | 292 | 3 | 66 | 46,9% Me: 48% · σ: 18,3% · Mo: 48% | 589 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 28 | 60,2% Me: 61% · σ: 17,3% · Mo: 58% | 117 | 1 | 23 | 36,1% Me: 35% · σ: 18,7% · Mo: 20% | 624 | 4 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 12 | 39,2% Me: 40% · σ: 14,4% · Mo: 33% | 444 | 4 | 7 | 26,7% Me: 22% · σ: 17,0% · Mo: -% | 634 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 42 | 68,9% Me: 71% · σ: 18,4% · Mo: 57% | 135 | 1 | 56 | 51,3% Me: 52% · σ: 17,5% · Mo: 65% | 565 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 20 | 65,5% Me: 64% · σ: 16,7% · Mo: 43% | 156 | 1 | 14 | 58,6% Me: 57% · σ: 25,4% · Mo: 33% | 303 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 93,1% Me: 97% · σ: 8,9% · Mo: 97% | 264 | 2 | 169 | 89,7% Me: 93% · σ: 11,0% · Mo: 97% | 545 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 133 | 84,3% Me: 87% · σ: 12,9% · Mo: 87% | 275 | 2 | 157 | 76,6% Me: 80% · σ: 17,3% · Mo: 90% | 744 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 243 | 4 | 169 | 94,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 201 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 156 | 75,3% Me: 77% · σ: 11,0% · Mo: 72% | 123 | 1 | 173 | 68,8% Me: 72% · σ: 14,1% · Mo: 72% | 514 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 53 | 57,5% Me: 60% · σ: 20,1% · Mo: 51% | 419 | 3 | 76 | 47,4% Me: 52,5% · σ: 26,6% · Mo: 60% | 796 | 5 |
| język polski ustny (M) | 156 | 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 96 | 1 | 173 | 73,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1285 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 156 | 83,3% Me: 86% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 165 | 1 | 173 | 71,4% Me: 74% · σ: 17,7% · Mo: 62% | 646 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 60 | 53,7% Me: 56% · σ: 20,8% · Mo: 40% | 240 | 2 | 47 | 34,5% Me: 32% · σ: 23,7% · Mo: 10% | 803 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 71,3% Me: 74% · σ: 15,7% · Mo: 68% | 87 | 1 | 12 | 56,2% Me: 56% · σ: 27,7% · Mo: 38% | 288 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU wypada lepiej w 13, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU w 1.
| Przedmiot | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 60,2% | 36,1% | 24,0 pkt proc. |
| matematyka | 53,7% | 34,5% | 19,2 pkt proc. |
| geografia | 68,9% | 51,3% | 17,6 pkt proc. |
| język polski | 89,7% | 73,3% | 16,4 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 71,3% | 56,2% | 15,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 23 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.