Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W BEŁCHATOWIE i VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bełchatów | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 48 | 37,2% Me: 33% · σ: 16,1% · Mo: 25% | 942 | 3 | 11 | 48% Me: 48% · σ: 12,4% · Mo: 53% | 539 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 60 | 50,0% Me: 50% · σ: 15,7% · Mo: 50% | 609 | 3 | 7 | 51,9% Me: 55% · σ: 23,3% · Mo: -% | 545 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 164 | 82,4% Me: 89% · σ: 16,9% · Mo: 93% | 1205 | 3 | 43 | 90,0% Me: 93% · σ: 11,3% · Mo: 88% | 519 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 125 | 72% Me: 73% · σ: 17,6% · Mo: 85% | 1134 | 3 | 33 | 79,6% Me: 87% · σ: 20,4% · Mo: 78% | 527 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 164 | 91,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 391 | 1 | 43 | 87,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 790 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 165 | 61,7% Me: 62% · σ: 11,6% · Mo: 58% | 1200 | 3 | 43 | 63,1% Me: 62% · σ: 12,4% · Mo: 60% | 1049 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 60 | 49,5% Me: 46% · σ: 20,3% · Mo: 40% | 699 | 2 | 9 | 73% Me: 83% · σ: 19,0% · Mo: 83% | 82 | 1 |
| język polski ustny (M) | 165 | 72,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1433 | 3 | 43 | 59,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3030 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 165 | 67,4% Me: 66% · σ: 18,4% · Mo: 54% | 868 | 3 | 43 | 76,3% Me: 76% · σ: 15,9% · Mo: 90% | 405 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 30,1% Me: 24% · σ: 20,4% · Mo: 22% | 967 | 3 | 18 | 48,9% Me: 48% · σ: 18,1% · Mo: 40% | 363 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 11 | 39,3% Me: 34% · σ: 18,8% · Mo: -% | 575 | 3 | 18 | 68,7% Me: 73% · σ: 17,4% · Mo: 74% | 114 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,4%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W BEŁCHATOWIE wypada lepiej w 2, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 9.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W BEŁCHATOWIE | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 39,3% | 68,7% | 29,4 pkt proc. |
| język polski | 49,5% | 73% | 23,5 pkt proc. |
| matematyka | 30,1% | 48,9% | 18,8 pkt proc. |
| język polski | 72,0% | 59,3% | 12,7 pkt proc. |
| biologia | 37,2% | 48% | 10,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 29,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 11 osób w szkole A i 18 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.