Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 30998)

PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25573)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 98,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 32 53,4% 🏆 Me: 49% · σ: 17,3% · Mo: 35% 364 2 54 47,1% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: 33% 581 3
chemia poziom rozszerzony (M) 8 57% 🏆 Me: 56% · σ: 26,8% · Mo: 27% 160 1 26 47,4% Me: 46% · σ: 19,9% · Mo: 23% 319 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 10 36,6% Me: 32,5% · σ: 19,9% · Mo: -% 478 3 15 42,9% 🏆 Me: 42% · σ: 21,7% · Mo: 33% 385 2
geografia poziom rozszerzony (M) 17 63,1% 🏆 Me: 63% · σ: 12,1% · Mo: 53% 227 1 30 49,3% Me: 49% · σ: 16,6% · Mo: 37% 626 2
język angielski poziom podstawowy (M) 71 84,5% 🏆 Me: 92% · σ: 17,6% · Mo: 98% 1005 2 133 84,5% Me: 90% · σ: 15,8% · Mo: 97% 1012 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 51 73,8% 🏆 Me: 82% · σ: 20,1% · Mo: 90% 988 2 104 73,6% Me: 76% · σ: 19,2% · Mo: 72% 1001 3
język angielski ustny (M) 71 79,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1638 3 133 75,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2230 6
język polski poziom podstawowy (M) 72 71,3% 🏆 Me: 71% · σ: 14,3% · Mo: 65% 314 1 133 59,4% Me: 58% · σ: 14,4% · Mo: 48% 1459 3
język polski poziom rozszerzony (M) 18 62,2% 🏆 Me: 52,5% · σ: 18,7% · Mo: 40% 279 2 31 55,3% Me: 60% · σ: 19,5% · Mo: 66% 480 4
język polski ustny (M) 72 71,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1558 3 133 75,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1108 2
matematyka poziom podstawowy (M) 72 82,5% 🏆 Me: 86% · σ: 14,0% · Mo: 94% 192 2 133 75,0% Me: 78% · σ: 18,6% · Mo: 80% 463 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 37 52,4% Me: 56% · σ: 18,4% · Mo: 42% 273 3 49 56,2% 🏆 Me: 58% · σ: 21,6% · Mo: 52% 203 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,5%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU wypada lepiej w 8, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU w 3, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot PIJARSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE KRÓLOWEJ POKOJU W ŁOWICZU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU Różnica
geografia 63,1% 49,3% 13,9 pkt proc.
język polski 71,3% 59,4% 11,9 pkt proc.
chemia 57% 47,4% 9,6 pkt proc.
matematyka 82,5% 75,0% 7,5 pkt proc.
język polski 62,2% 55,3% 6,9 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 30 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.