Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA czy TECHNIKUM NR 4? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 96,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 181 | 78,0% Me: 83% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 1620 | 5 | 30 | 54,2% Me: 43% · σ: 26,1% · Mo: 32% | 3946 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 139 | 64,6% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 93% | 1887 | 6 | 16 | 37,9% Me: 36,5% · σ: 24,8% · Mo: 13% | 3964 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 181 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1085 | 5 | 30 | 67% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3244 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 182 | 56,1% Me: 57% · σ: 15,9% · Mo: 53% | 1903 | 6 | 30 | 43,8% Me: 47% · σ: 12,6% · Mo: 48% | 3498 | 10 |
| język polski ustny (M) | 182 | 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1657 | 6 | 30 | 59,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2971 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 182 | 67,8% Me: 68% · σ: 19,7% · Mo: 68% | 843 | 2 | 30 | 41,4% Me: 40% · σ: 13,1% · Mo: 40% | 3044 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 126 | 18,9% Me: 12% · σ: 19,9% · Mo: 0% | 1438 | 3 | 5 | 1,5% Me: 1% · σ: 1,7% · Mo: 0% | 2401 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 80%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 4 w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA | TECHNIKUM NR 4 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 64,6% | 37,9% | 26,7 pkt proc. |
| matematyka | 67,8% | 41,4% | 26,5 pkt proc. |
| język angielski | 78,0% | 54,2% | 23,9 pkt proc. |
| język angielski | 84,6% | 67% | 17,6 pkt proc. |
| matematyka | 18,9% | 1,5% | 17,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 16,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 139 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.