Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 96,7%
📍 Ostrów Wielkopolski | Zdawalność: 95,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 9 | 16,1% Me: 17% · σ: 6,0% · Mo: 17% | 2125 | 7 | 66 | 32,3% Me: 28% · σ: 15,8% · Mo: 22% | 1139 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 46,5% Me: 46,5% · σ: 16,0% · Mo: 30% | 730 | 1 | 48 | 44,5% Me: 44% · σ: 19,2% · Mo: 28% | 829 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 44,9% Me: 45% · σ: 20,9% · Mo: 62% | 680 | 3 | 14 | 37,2% Me: 36,5% · σ: 19,6% · Mo: 38% | 894 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 181 | 78,0% Me: 83% · σ: 18,8% · Mo: 93% | 1620 | 5 | 215 | 85,1% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 98% | 945 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 139 | 64,6% Me: 70% · σ: 24,1% · Mo: 93% | 1887 | 6 | 176 | 77,7% Me: 83% · σ: 19,7% · Mo: 95% | 682 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 181 | 84,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1085 | 5 | 215 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 368 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 182 | 56,1% Me: 57% · σ: 15,9% · Mo: 53% | 1903 | 6 | 218 | 67,8% Me: 68% · σ: 15,5% · Mo: 58% | 596 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 16 | 43,1% Me: 54% · σ: 26,4% · Mo: 0% | 980 | 6 | 113 | 53,7% Me: 51% · σ: 24,8% · Mo: 34% | 538 | 1 |
| język polski ustny (M) | 182 | 70,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1657 | 6 | 218 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 662 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 182 | 67,8% Me: 68% · σ: 19,7% · Mo: 68% | 843 | 2 | 218 | 57,2% Me: 58% · σ: 19,5% · Mo: 58% | 1510 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 126 | 18,9% Me: 12% · σ: 19,9% · Mo: 0% | 1438 | 3 | 36 | 16,4% Me: 12% · σ: 16,0% · Mo: 4% | 1598 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA ma wyższą zdawalność ogólną (96,7% vs 95,0%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA wypada lepiej w 4, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA w 7.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. WALDEMARA GOSTOMCZYKA | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FRYDERYKA CHOPINA | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 16,1% | 32,3% | 16,2 pkt proc. |
| język angielski | 64,6% | 77,7% | 13,1 pkt proc. |
| język polski | 56,1% | 67,8% | 11,6 pkt proc. |
| język polski | 43,1% | 53,7% | 10,6 pkt proc. |
| matematyka | 67,8% | 57,2% | 10,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 16,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 66 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.