Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. NARCYZY ŻMICHOWSKIEJ czy CXXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROBERTA SCHUMANA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 99,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 45 | 56,7% Me: 58% · σ: 14,5% · Mo: 67% | 277 | 44 | 23 | 55,8% Me: 58% · σ: 17,3% · Mo: 25% | 295 | 48 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 39 | 49% Me: 48% · σ: 17,7% · Mo: 30% | 291 | 39 | 18 | 50,7% Me: 48% · σ: 17,5% · Mo: 48% | 253 | 36 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 23 | 69,6% Me: 73% · σ: 17,1% · Mo: 72% | 123 | 40 | 54 | 69,8% Me: 75% · σ: 18,2% · Mo: 75% | 120 | 39 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 20 | 82,2% Me: 83% · σ: 9,4% · Mo: 87% | 107 | 32 | 60 | 79,2% Me: 82% · σ: 9,6% · Mo: 78% | 165 | 41 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 96,5% Me: 97% · σ: 3,5% · Mo: 98% | 48 | 23 | 126 | 95,9% Me: 97% · σ: 6,0% · Mo: 98% | 84 | 31 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 136 | 90,2% Me: 92% · σ: 9,0% · Mo: 92% | 74 | 34 | 69 | 87,5% Me: 92,5% · σ: 13,7% · Mo: 97% | 159 | 57 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 97,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 62 | 9 | 126 | 96,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 107 | 20 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 7 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 73 | 11 | 5 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 66 | 10 |
| język francuski poziom dwujęzyczny (M) | 47 | 54,7% Me: 57% · σ: 21,0% · Mo: 37% | 2 | 1 | 18 | 31,5% Me: 23,5% · σ: 18,9% · Mo: 17% | 8 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 164 | 78,7% Me: 80% · σ: 8,8% · Mo: 80% | 47 | 21 | 130 | 73,1% Me: 74% · σ: 15,2% · Mo: 85% | 215 | 43 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 66 | 74,0% Me: 77% · σ: 16,9% · Mo: 77% | 72 | 23 | 16 | 58,5% Me: 57% · σ: 24,0% · Mo: 37% | 381 | 72 |
| język polski ustny (M) | 164 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 200 | 8 | 130 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1703 | 110 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 164 | 81,4% Me: 84% · σ: 13,9% · Mo: 90% | 224 | 46 | 130 | 84% Me: 87% · σ: 13,1% · Mo: 92% | 148 | 36 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 54,3% Me: 56% · σ: 22,5% · Mo: 46% | 230 | 49 | 54 | 57,7% Me: 60% · σ: 19,2% · Mo: 74% | 178 | 41 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. NARCYZY ŻMICHOWSKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. NARCYZY ŻMICHOWSKIEJ wypada lepiej w 9, a CXXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROBERTA SCHUMANA w 5.
| Przedmiot | XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. NARCYZY ŻMICHOWSKIEJ | CXXXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROBERTA SCHUMANA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język francuski | 54,7% | 31,5% | 23,2 pkt proc. |
| język polski | 87,0% | 69,8% | 17,1 pkt proc. |
| język polski | 74,0% | 58,5% | 15,5 pkt proc. |
| język polski | 78,7% | 73,1% | 5,5 pkt proc. |
| matematyka | 54,3% | 57,7% | 3,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język francuski poziom dwujęzyczny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 47 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.