Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
📍 Katowice | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 10 | 61,3% Me: 68,5% · σ: 23,0% · Mo: -% | 175 | 5 | 72 | 62,8% Me: 64% · σ: 19,4% · Mo: 87% | 152 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 61,7% Me: 63% · σ: 14,4% · Mo: 70% | 102 | 2 | 61 | 59,4% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 75% | 125 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 48,1% Me: 49% · σ: 25,9% · Mo: 60% | 596 | 8 | 24 | 62,6% Me: 64% · σ: 16,9% · Mo: 38% | 209 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 31 | 89,9% Me: 93% · σ: 12,5% · Mo: 93% | 529 | 10 | 244 | 95,3% Me: 97% · σ: 6,1% · Mo: 98% | 122 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 23 | 77,5% Me: 82% · σ: 15,0% · Mo: 82% | 690 | 11 | 235 | 87,7% Me: 92% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 153 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 31 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 527 | 11 | 244 | 94,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 229 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 32 | 66,8% Me: 71% · σ: 12,6% · Mo: 73% | 677 | 11 | 258 | 74,9% Me: 77% · σ: 10,8% · Mo: 67% | 144 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 75,7% Me: 80% · σ: 21,1% · Mo: 80% | 55 | 1 | 61 | 54,5% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 54% | 511 | 5 |
| język polski ustny (M) | 32 | 71,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1498 | 16 | 258 | 70,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1638 | 18 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 32 | 67,1% Me: 69% · σ: 15,7% · Mo: 64% | 879 | 9 | 258 | 84,4% Me: 88% · σ: 12,7% · Mo: 98% | 145 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 33,1% Me: 26% · σ: 20,9% · Mo: -% | 861 | 9 | 103 | 58,6% Me: 62% · σ: 23,0% · Mo: 56% | 160 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI wypada lepiej w 3, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH w 8.
| Przedmiot | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MELCHIORA WAŃKOWICZA Z ODDZIAŁAMI MIĘDZYNARODOWYMI | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W KATOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 33,1% | 58,6% | 25,5 pkt proc. |
| język polski | 75,7% | 54,5% | 21,1 pkt proc. |
| matematyka | 67,1% | 84,4% | 17,4 pkt proc. |
| historia | 48,1% | 62,6% | 14,5 pkt proc. |
| język angielski | 77,5% | 87,7% | 10,2 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 25,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 103 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.