Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO vs LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
📍 Warszawa | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 23 | 70,8% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 85% | 47 | 12 | 33 | 70% Me: 72% · σ: 14,3% · Mo: 65% | 54 | 13 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 24 | 74,5% Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 78% | 17 | 5 | 29 | 66,1% Me: 73% · σ: 17,5% · Mo: 75% | 63 | 12 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 47 | 70,9% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 57% | 44 | 16 | 34 | 72,6% Me: 77% · σ: 16,1% · Mo: 80% | 34 | 11 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 71,2% Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 85% | 96 | 33 | 32 | 78,5% Me: 82% · σ: 13,4% · Mo: 82% | 32 | 14 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 41 | 76,6% Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 85% | 37 | 10 | 22 | 81,0% Me: 84,5% · σ: 18,1% · Mo: 100% | 20 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 14 | 87,6% Me: 89% · σ: 6,8% · Mo: 88% | 19 | 8 | 25 | 86,5% Me: 88% · σ: 6,8% · Mo: 82% | 29 | 12 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 105 | 97,6% Me: 98% · σ: 2,5% · Mo: 98% | 10 | 6 | 137 | 97,1% Me: 98% · σ: 3,3% · Mo: 100% | 21 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 139 | 94,5% Me: 97% · σ: 6,6% · Mo: 97% | 5 | 5 | 123 | 93,4% Me: 97% · σ: 7,7% · Mo: 98% | 14 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 105 | 96,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 88 | 16 | 137 | 96,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 86 | 15 |
| język hiszpański poziom rozszerzony (M) | 12 | 88,4% Me: 90% · σ: 7,2% · Mo: 90% | 1 | 1 | 9 | 86,9% Me: 88% · σ: 8,5% · Mo: 88% | 3 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 161 | 75,3% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 80% | 122 | 33 | 149 | 83,1% Me: 85% · σ: 9,4% · Mo: 88% | 7 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 47 | 78,7% Me: 80% · σ: 16,4% · Mo: 89% | 32 | 8 | 39 | 84,8% Me: 91% · σ: 16,1% · Mo: 100% | 11 | 4 |
| język polski ustny (M) | 161 | 86,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 214 | 9 | 149 | 73,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1235 | 77 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 161 | 93,0% Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 98% | 23 | 12 | 149 | 89,9% Me: 94% · σ: 12,1% · Mo: 98% | 52 | 24 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 124 | 74,7% Me: 77% · σ: 16,4% · Mo: 88% | 15 | 6 | 89 | 76,8% Me: 80% · σ: 18,3% · Mo: 76% | 8 | 2 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 78,4% Me: 76% · σ: 13,8% · Mo: 72% | 34 | 10 | 15 | 81,1% Me: 82% · σ: 10,0% · Mo: 84% | 18 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO wypada lepiej w 8, a LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" w 8.
| Przedmiot | LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO | LXIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA "WITKACEGO" | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 86,6% | 73,9% | 12,8 pkt proc. |
| chemia | 74,5% | 66,1% | 8,4 pkt proc. |
| język polski | 75,3% | 83,1% | 7,8 pkt proc. |
| geografia | 71,2% | 78,5% | 7,3 pkt proc. |
| język polski | 78,7% | 84,8% | 6,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 12,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 161 osób w szkole A i 149 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.