Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO czy XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 30253)

LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 39099)

XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 23 70,8% Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 85% 47 12 49 72,7% 🏆 Me: 77% · σ: 14,1% · Mo: 77% 35 7
chemia poziom rozszerzony (M) 24 74,5% 🏆 Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 78% 17 5 48 64,7% Me: 70% · σ: 18,3% · Mo: 53% 70 13
fizyka poziom rozszerzony (M) 47 70,9% Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 57% 44 16 49 75,4% 🏆 Me: 78% · σ: 14,7% · Mo: 80% 19 5
geografia poziom rozszerzony (M) 37 71,2% Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 85% 96 33 42 84,0% 🏆 Me: 87% · σ: 10,1% · Mo: 87% 9 5
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 14 87,6% 🏆 Me: 89% · σ: 6,8% · Mo: 88% 19 8 153 86,4% Me: 87% · σ: 6,9% · Mo: 90% 30 13
język angielski poziom podstawowy (M) 105 97,6% Me: 98% · σ: 2,5% · Mo: 98% 10 6 146 98,7% 🏆 Me: 100% · σ: 1,7% · Mo: 100% 1 1
język angielski ustny (M) 105 96,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 88 16 146 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 103 19
język hiszpański poziom rozszerzony (M) 12 88,4% 🏆 Me: 90% · σ: 7,2% · Mo: 90% 1 1 10 82% Me: 84,5% · σ: 15,0% · Mo: -% 5 3
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 7 84,1% Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 92% 19 3 10 95% 🏆 Me: 96% · σ: 3,8% · Mo: 98% 1 1
język polski poziom podstawowy (M) 161 75,3% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 80% 122 33 153 84,4% 🏆 Me: 85% · σ: 8,3% · Mo: 83% 4 4
język polski poziom rozszerzony (M) 47 78,7% 🏆 Me: 80% · σ: 16,4% · Mo: 89% 32 8 27 78,3% Me: 80% · σ: 18,1% · Mo: 80% 34 9
język polski ustny (M) 161 86,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 214 9 153 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 761 47
matematyka poziom podstawowy (M) 161 93,0% 🏆 Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 98% 23 12 153 93,0% Me: 96% · σ: 8,4% · Mo: 98% 24 13
matematyka poziom rozszerzony (M) 124 74,7% 🏆 Me: 77% · σ: 16,4% · Mo: 88% 15 6 109 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 76% 34 13

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO wypada lepiej w 7, a XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w 6, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA Różnica
geografia 71,2% 84,0% 12,8 pkt proc.
język niemiecki 84,1% 95% 10,9 pkt proc.
chemia 74,5% 64,7% 9,8 pkt proc.
język polski 75,3% 84,4% 9,1 pkt proc.
język polski 86,6% 78,7% 7,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 42 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.