Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO czy LXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 30253)

LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 19073)

LXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO

📍 Warszawa | Zdawalność: 99,5%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 23 70,8% 🏆 Me: 72% · σ: 13,6% · Mo: 85% 47 12 33 60,4% Me: 60% · σ: 13,8% · Mo: 60% 195 33
chemia poziom rozszerzony (M) 24 74,5% 🏆 Me: 75% · σ: 10,9% · Mo: 78% 17 5 23 45,2% Me: 45% · σ: 21,2% · Mo: 32% 384 46
fizyka poziom rozszerzony (M) 47 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 57% 44 16 21 65,8% Me: 73% · σ: 24,1% · Mo: 73% 67 20
geografia poziom rozszerzony (M) 37 71,2% 🏆 Me: 72% · σ: 13,5% · Mo: 85% 96 33 72 69,9% Me: 72% · σ: 15,9% · Mo: 72% 115 36
historia poziom rozszerzony (M) 41 76,6% 🏆 Me: 80% · σ: 12,7% · Mo: 85% 37 10 19 71% Me: 73% · σ: 16,8% · Mo: 48% 87 20
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 14 87,6% 🏆 Me: 89% · σ: 6,8% · Mo: 88% 19 8 21 82,3% Me: 85% · σ: 12,5% · Mo: 83% 103 29
język angielski poziom podstawowy (M) 105 97,6% 🏆 Me: 98% · σ: 2,5% · Mo: 98% 10 6 172 95,2% Me: 97% · σ: 4,0% · Mo: 98% 127 43
język angielski poziom rozszerzony (M) 139 94,5% 🏆 Me: 97% · σ: 6,6% · Mo: 97% 5 5 165 89,7% Me: 93% · σ: 9,6% · Mo: 97% 89 39
język angielski ustny (M) 105 96,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 88 16 172 92,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 293 57
język hiszpański poziom podstawowy (M) 25 89,6% 🏆 Me: 92% · σ: 7,5% · Mo: 92% 9 2 11 89,5% Me: 92% · σ: 8,3% · Mo: 85% 10 3
język hiszpański ustny (M) 25 93,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 6 2 11 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 21 10
język niemiecki poziom podstawowy (M) 28 93,9% 🏆 Me: 95% · σ: 5,5% · Mo: 100% 22 6 11 88,5% Me: 90% · σ: 6,0% · Mo: 87% 43 19
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 7 84,1% 🏆 Me: 88% · σ: 9,6% · Mo: 92% 19 3 7 53,3% Me: 58% · σ: 30,3% · Mo: -% 105 13
język niemiecki ustny (M) 28 84,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 40 7 11 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 59 16
język polski poziom podstawowy (M) 161 75,3% Me: 77% · σ: 10,9% · Mo: 80% 122 33 194 75,5% 🏆 Me: 76% · σ: 11,0% · Mo: 67% 113 31
język polski poziom rozszerzony (M) 47 78,7% 🏆 Me: 80% · σ: 16,4% · Mo: 89% 32 8 37 61,0% Me: 57% · σ: 20,3% · Mo: 54% 311 66
język polski ustny (M) 161 86,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 214 9 194 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1406 93
matematyka poziom podstawowy (M) 161 93,0% 🏆 Me: 96% · σ: 7,9% · Mo: 98% 23 12 194 81,2% Me: 86% · σ: 15,5% · Mo: 96% 228 47
matematyka poziom rozszerzony (M) 124 74,7% 🏆 Me: 77% · σ: 16,4% · Mo: 88% 15 6 130 47,5% Me: 50% · σ: 22,7% · Mo: 58% 396 71
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 10 78,4% 🏆 Me: 76% · σ: 13,8% · Mo: 72% 34 10 15 63,1% Me: 62% · σ: 16,7% · Mo: 52% 170 40

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,5%).

Spośród 20 porównywalnych przedmiotów, LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO wypada lepiej w 19, a LXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO w 1.

Największe różnice

Przedmiot LXVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO LXX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO Różnica
język niemiecki 84,1% 53,3% 30,9 pkt proc.
chemia 74,5% 45,2% 29,3 pkt proc.
matematyka 74,7% 47,5% 27,1 pkt proc.
język polski 78,7% 61,0% 17,7 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 78,4% 63,1% 15,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), język hiszpański poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język niemiecki poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 7 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.